Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako je to s vratenim tovaru na Ebay

Objednal som si nieco z Ebay od sikmaca , ktory sa maskoval za Nemca a samozrejme mi poslal namiesto originalu cinsku napodobneninu, hoci na obrazkoch ma odfoteny original.
Najprv mi chcel vratit 30% z ceny, s cim som nesuhlasil, teraz sa pyta, ci mu moze vratit polozku spat.
Kedze zaslanie do DE nieco stoji, navyse ma nevyslovne nasral (I`m honest and responsible seller...ha ha) chcem s tym mat co najmenej starosti. Ako psotupovat v tomto pripade? Mozem poziadat nech si on zaziada (a zaplati) vyziadanu prepravu odo mna, alebo nastojit na tom, ze so zaslanim mam taketo a taketo naklady a chcem zaslat spat tolko a tolko penazi?
Alebo to mam nechat riesit priamo Ebay s tym, ze debi mi zaslal fake a ten ja nechcem?

Ok a dalej to potom prebieha ako? Doteraz som mal vzdy stastie, bud mi prislo to, co malo alebo som sa s predajcom dohodol, ale s tymto sa dohodnut nechcem smejdom. Samotny Ebay totizto odporuca najprv riesit problem s pedajcom a len ked nie sme spokojni spravit ticket.
Takze poslem request a co dalej?
Edit: Ono to vlastne vyzera, ze ja som uz request otvoril, pretoze mi tam ponuka moznost ho zavriet ak uz dalen nechcem vratit polozku. AKurat ma matie v ttom, ze si zatial len dopisujem s predajcom.

Status: You requested a return - the seller should respond soon.
Return has been initiated. View return details.
This item has been shipped.

Posles request, eBay bude kontaktovat prodejce, ten by se mel ozvat do nekolika dni. Vetsinou jim jde o to, aby hlavne nedostali spatny hodnoceni (casto jedina motivace), tj meli by se snazit. Pripadne muzes jeste hodit nejaky foto do toho ticketu.
Proste napis ze to je fake, ze to nechces. Prodejce by ti mel vratit plnou castku bez reci, pripadne muze chtit ten vyrobek poslat zpatky, nicmene to postovny co zaplatis po nem muzes chtit. A pokud bude smejd a bude se vymlouvat nebo nebude spolupracovat, tak jsi pod 'ebay money back guarantee', tj penize ti da ebay a s tim cinanem se pak budou soudit :-)

EE: Kdyz uz to mas otevreny, tak hlavne nesmis souhlasit s uzavrenim ticketu ze se pak 'nejak dohodnete'. Ten ticket vickrat neotevres a cinan se pak na tebe jenom muze vykaslat