Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nereagující plocha

Ahoj,

na mém starém počítači před pár dny přestala reagovat plocha, prostě ať kliknu na cokoliv tak to akorát ukáže přesýpací hodiny a nic to neudělá, nefunguje ani start ani nedokážu otevřít správce úloh. Mám tam windows xp a zatím jsem ten problém nijak neřešil, jako první se ptám tady jestli s tím někdo nemá zkušenosti. Předem díky za odpověď.

Jen plocha ? Jestli vám funguji klávesy , stiskni klávesu 'Start' + 'R' a napište :

cmd.exe

Po spuštěni console vložte příkaz na kontrolu vašeho HDD disku, jeho sektoru a možné opravy pomocí :

chkdsk /f /r

Bude-li vas Disk HDD bez ERROR, tak pokusit opravit OS pomoci SFC :

SFC /purgecache
SFC /scannow

(vase PC může byt i infikované Malwarem, c případě ze mate zablokovaný systém, existuji formy Love CD anti malware SW)

Ani na CTRL+ALT-DEL ? (ani po přehození klávesnice do jiného USB portu ?)
(CMD jde spustit i ze "správce úloh" -> nahoře v levo v rohu 'soubor" -> "nova úloha" -> 'CMD')

Zda-li stále bezreakce, spustte vaše PC v nouzovém režimu (klávesou F8 při stratu).

kromě win+r... jde spustit cmd.exe dalšími způsoby:
program v průzkumníku v system32, nabídka v menu start, ikona zástupce v lepších správcích souborů

tvoje problémy vypadají jako systém zahnojený nekompatibilními shell extensions:
- odinstalovat zbytečnosti a pochybné doplňky / nabídky v menu na pravý klik
- odspywarovat pc
- zkontrolovat v ShellExView, jaké doplňky ještě zůstaly
- nemáš na ploše .exe programy nebo multimediální soubory, kterým se systém věnuje obzvlášť?

jednak to co zmiňují výš: možná vada disku. vytáhnout hdd ven a přidat do stoláku, kde na něm z funkčních win spustíš kontrolu souborového systému. (pokud se druhý pc taky nerozjede, je disk mrtvý)
v rámco možností můžeš z toho disku rovnou zkopírovat své důležité soubory.

dále v tom druhém pc spustíš výpis smart chyb disku, uvidíš podle barev a čísel chyb.

když pojede normálně, vrátíš zpět do pc, nabootuješ z antivirového cd a proskenuješ disk:
livecd