Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Na čas konec AMD grafik?

Nevim, jestli se to k vam uz take dostalo, ale udajne jsou graficke karty od AMD vykoupeny tezari kryptomen, nevim co je na tom pravda. Kazdopadne ale v prodeji momentalne herni grafiky od AMD nejsou a bavil jsem se s jednim clovekem z Alzy, taky mnoho nevedel, ale je to nejake divne, pry jen tak nebudou a momentalne jede jen doprodej RX460 a ze soucasne generace je v nabidce jen lowend RX550.

Jestli treba se AMD uz nedostalo do nejake vyslovene krize?

No, asi nikdo vedet nebude, ale tak co rikate na v tuto chvili mozne leto bez AMD grafik? Uvidime co bude na podzim. V NVidii se muzou poradne smat, nicmene pripadny konec by je vzhledem k antimonopolnim uradum take moc nepotesil. Nicmene jestli z toho bude jen nekolikatydenni vypadek v obdobi konce skolniho roku a zacatku prazdnin, tak asi v NVidii puknou smichy. V podstate by se opakoval lonsky rok, kdy AMD slibovala nove grafiky pred letem a pak byly na podzim. :-D

Udajne to zkoupili tezari, jenze je to divny, dalsi varka karet mela prijit do tydne, ale nasledoval odklad na 15.6, ted uz je na CZC odklad na 26.6 a Alza postupne rusi predobjednavky a ke kartam napsala "Tesime se" a ten clovek z Alzy, od ktereho mam info, rika, ze vubec nevylucuje, ze karty budou zase az nekdy v srpnu.

At mi kdokoli nerika, ze se AMD nedokazala zasobit na sezonni hracsky prodej, ktery byva mezi poslednim tydnem cervna a prvnim tydnem cervence. To preci neni normalni. A u vyrobcu karet byt vypadek nemuze, kdyz je to plosne u vsech.

Ted je jasne, ze prazdniny podobne jako loni zacnou ve velkem NVidia stylu a samozrejme vliv procentualniho neustale se zvysujiciho podilu NVidie na vyvojare her bude zase jeste vetsi. Me to stve, protoze s timhle "pristupem" AMD zase zvedne Huang ceny NVidii, takze za pristi kartu zase budu muset dat vic. :-/

hlavně se netěží bitcoin, ale ethereum. ;-)

Ne že by mě to zajímalo, jak propálit zbůhdarma elektřinu a ještě na tom vydělat...

edit: nechápu jak jsi došel na to, že se AMD potápí? Podle všeho teď prodají úplně všechno a ruce jim při tom málem utrhají. Jestli jsi to myslel s ohledem na hráče, tak tomu moc nerozumím - to jsou univerzální grafické karty, jejichž jednou z mnoha funkcí je hraní her. Tudíž usuzovat na to, že AMD upadá je poněkud naivní.

Ja totiz uplne nejsem presvedcen, ze je soucasny nedostatek karet zpusoben tezari kryptomen, ono se to pozna v pristim ctvrleti v ekonomickych vykazech az AMD zverejni. Ale spis si myslim, ze bud AMD totalne podcenilo poptavku a nasmlouvalo vyrobu prilis mala cipu a ten nedostatek bude dlouhodobej nebo maji v Globalfoundries nejaky problem a jedou toho mene nez meli.

Kazdopadne at uz je nedostatek karet z duvodu nizkeho objemu vyroby nebo tezaru kryptomen, tak je zrejme, ze sezonni nakupy grafik pro pocitacove hrace (v teto dobe caluji rodice detem za vysvedceni :-)) stejne jako minuly rok ovladne NVidia, no a zvyseni uz tak nehorazneho podilu NVidie v hracskych sestavach je myslim velka pravdepodobnost, ze se odrazi na optimalizaci her a hernich enginu a jeste vyssi dominanci NVidie, coz se mi nelibi, protoze si zas budou uctovat nehorazne palky za ty grafiky. :-/