Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Praskání ve sluchátkách

Ahoj, objevil se mi problém. Zapla jsem počítač, jako vždycky zapojila sluchátka, ale najednou to začalo šumět a při přehrávání jakéhokoliv videa či hudby to šíleně praská. Zkusila jsem vyměnit sluchátka a dělá to pořád. Bez sluchátek zvuk funguje normálně. Zkusila jsem aktualizovat ovladače a nic. Vůbec se v počítačích nevyznám, takže pokud tu chybí nějaká informace, doplním ji, když bude potřeba. Snad mi s tím tady někdo může poradit.

Je to notebook ASUS X556U, ovladač je Realtek, jinak netuším, nic jsem nikdy neinstalovala, prostě to jelo v pohodě od doby, co jsem notebook koupila. Teď, o pár hodin později už to jde trochu líp, každopádně stále to šumí a trochu praská. Nejspíš bude něco s konektorem ...

Pokud to bez sluchátek jede v pohodě a i s jinými sluchátky to dělá totéž, tak správně tušíš, že bude něco se zdířkou konektoru.
Teoreticky ještě můžeš mít něco zle nastavené ve správci zvuku. Nějaké efekty, zesílení atp., které sluchátka už nedávají. Můžeš vyzkoušet ještě nějaké bedýnky nebo si pohrát s nastavením.

Když ani to nepomůže, reklamuj to nebo kup nějakou levnou USB zvukovou kartu. Např. https://www.czc.cz/axagon-ada-10-usb2-0/152168/pro dukt?gclid=Cj0KEQjw9r7JBRCj37PlltTskaMBEiQAKTzTfID xkApMH2P7nUtkWpPj5UERl4fJInyUiLRKyHKCfZ0aAjCr8P8HA Q&dclid=CLauz5KJndQCFZcB0wodGhIDlw