Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sekání 3D softwaru na NTB

Dobrý den,
Mám takový menší problém jakýkoliv 3D program např. blender, solidworks... se mi seká, ať už jde o menu nebo celý program. Problém by šel reálně vysvětlit tím že mám slabý notebook jenže se sekají i když neprovádím téměř žádnou práci například jen pohnu objektem nebo jen kliknout na ikonku tak se seká.

Notebook jsem zakoupil před 2 lety, dříve žádný problém s těmito programy neměl.

Specifikace notebooku: intel core i7 4510U
nvidia gforce 850M 4gb
8 gb ram.
windows 10

Nejsem si jisty, "jen tipuji", ale v panelu NV jde nastavit na který SW chcete pouzit 'výkony graficky procesor' ve vašem případě 128Bitova Nvidia 850M, tak jako spuštěni přímo z plochy, kde je třeba "blender" -> "pravý klik myší" -> "spustit s NVIDIA" jestli mi rozumíte, kde si myslím, že vám ty 3D programy jedou jen IGP/Intel HD, proto ta ztráta výkonu, nebo podaní horšího grafického vypočtu.
(počítám s tím, ze mate aktualizovaný systém a ovladače jak chipsetu tak pro vaší grafickou kartu)

Ukázka :
[img=https://www.howtogeek.com/wp-content/uploads/2013/01/run-with-graphics-processor-optimus.png]https://www.howtogeek.com/wp-content/uploads/2013/ 01/run-with-graphics-processor-optimus.png[/img]

A když stáhnete GPU-Z gpuz, spustíte ho, navíc pustíte nějaký ten 3D program hru, vidíte nějaké vytíženi ?
Tak jako na obrázku, jaké hodnoty máte vy, kupříkladu hodnoty GPU Load, GPU Core a podobně)?
(pak už vás nechám byt :-p)
[img=http://media.redgamingtech.com/rgt-website/2015/08/gpu-z-geforce-gtx-960-maxwell-sensor-monitoring.jpg]http://media.redgamingtech.com/rgt-website/2015/08 /gpu-z-geforce-gtx-960-maxwell-sensor-monitoring.j pg[/img]

Takže grafické jádro (GPU) Nvidia nebylo využito = program používal k vypočtu Integrovany Graficky Procesor/IGP (Intel HD).
(Bohužel jak jinak než přes panel NVIDIA vyhledat určitý program a zadat spustit s výkonným procesorem NVIDIA (forced/na sílu) nebo přímo z plochy nevím a poradit vám nemohu, v každém případě spuštěny program nepoužíval vaši Nvidia, plna hodnota IDLE = klidný stav bez vytíženi )

dosť často u týchto programov je práve zmena ovládačovgrafických kariet,hlavne pokial sa jedná o non-profi graf.karty,pri týchto grafikách sa riešia problémy s hrami,optimaôlizuje sa rýchle zobrazovanie v hrách,chyby v zobrazení,ale neprebieha žiadna optimalizácia pre profi/poloprofi 3D programy,ktoré obvykle vyžadujú dokonalú podporu kompletného profesionálneho OpenGL,nie optimalizáciu osekaného herného OpenGL API alebo optimalizáciu na directX,niekedy zaberie prehodenie na software renderer priamo v rozhraní programu/pokial to dotyčný program v rozhraní umožňuje/,alebo návrat k verzii ovládačov pre graf.adaptér,ktoré žiadne problémy nevykazovali...

no, zkusil jsem spustit program místo vysokovýkonný procesor nvidia tak integrovanou grafiku a překvapivě program šel plynule.
za celou tu dobu mě nenapadlo zkusit druhou možnost, má blbost, ale zajímalo by mě proč to je to naopak neměla by být první možnost lepší? každopádně se omlouvám za váš čas a snahu nad něčím co bylo už v pořádku.