Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde přepnout na 144 Hz

Ahoj, koupil jsem si nový monitor podporující 144 Hz. Připojil jsem ho klasicky přes DVI dual link. Když se pokusím o přepnutí na 144 Hz, tak to začne zrnět (viz. foto) a přepne se to zpět na 60 Hz. Je to vadným kabelem, nebo vidíte problém jinde?

Monitor: AOC 2460G4
Grafika: Nvidia GTX 750 Ti
Procák: Intel i5
Deska: Gainward h77m-d3h

[m1.jpg]
free image hosting

[m2.jpg]
image upload

Kedy a jak sa to prepne zpet? Keby si to okno potvrdil tak sa to predsa spet neprepne, ne?

Zrnenie je divne, mozno ten kabel neni duallink, aj ked ma vtipne DL konektor. Cinan je schopny vsetkeho. Skusil by som si pozicat iny kabel, ale nie hned kupovat
BTW. ovladace mas jake? V nich to nejde nastavovat lepsie?

Když nahlédnete do nastavení vašeho "Video adaptéru", v položce 'refresh rate' máte jakou nejvyšší hodnotu pro nastaveni obnovovací frekvence pro váš monitor ?
Proklitejte se k položce nastavením, nebo stačí jen 'spustit' nebo vlastnosti adaptéru vyvolat pomoci kláves WIN+R vložit, napsat :

control.exe desk.cpl

- Ve spodní části 'Vlastnosti' a položka jako na obrázku :
- V případě že ne, použijte jiný video kabel, nejlépe "DP 1.2"/DisplayPort. (na 120Hz používám HDMI 1.4b)
[img=https://www.howtogeek.com/wp-content/uploads/2016/08/img_57b371c44ac79.png]https://www.howtogeek.com/wp-content/uploads/2016/ 08/img_57b371c44ac79.png[/img]

- Jestli "ANO", tak zvolte "144Mz", (nebo alespoň 120Hz kde by jste byl prozatím na 2x rychlejší frekvenci/není podmínkou) v Control Panel nvida, kliknete na 'vlastní rozlišení' a v položce (refresh rate) jako na obrázku zvolte 144Hz = obnovovací frekvence vašeho monitoru.
(nezapomeňte volbu před opuštěním TEST + POTVRDIT !
POZOR : Jestli pri TEST nastavíte nějaké hodnoty OUT RANG a ztratíte digitální signál, jestli nebude potvrzen se do 15s automaticky obnoví na předchozí hodnotu.

[img=/file/view/29010-nv-rohlik-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/29010-nv-rohlik-jp g[/img]