Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak otevřít zálohované soubory?

Chci nainstalovat OS WIn7, potřebuji zazálohovat stávající data v OS WinXP. Stáhnul jsem zatím Dokumenty za pomocí aplikace zálohování v XP-čku z disku /D: na Disk /C:.
Také jsem zálohoval Dokumenty za pomocí Programu: 7 BackUp na externí disk /F:. Ale po otevření disku /C či /F stažené zálohy souboru nejdou otevřít, poněvadž nevím jaký program mám zvolit pro jejich otevření? Prosím o radu.

Dokumenty se zalohuji funkci kopirovat soubory, CTRL+C a vlozit CTRL+V. Pokud chces mit jistotu, ze se zkopirovaly spravne, tak vytvoris k souborum hash napriklad MD5 soucet. Jsou na to ruzne utilitky i zdarma, ja treba pouzivam vestavenou v Total Commanderu.

Pak si muzes take udelat zalohu systemu a to pomoci vestavene funkce Windows - bitova kopie, v XP nevim jestli je nebo ne, ve Win7 to je. Nebo se zalohy OS delaji pomoci nejakeho zalohovaciho softwaru na image disku (Acronis True Image, AOMEI Backuper, ...).

dokumenty se nekomprimují do žádného nesmyslného archívu s pochybnou kompatibilitou, ten rovnou smaž.
jen se zkopírují na nový disk. stále tak uvidíš jejich názvy, počet, velikost, budeš mít do nich přístup.

pro jednorázovou zálohu se na 7backup nebo windovsí zálohovadlo úplně vykašli, jen sis přidal práci a teď se ani neumíš k původnímu obsahu dostat.
ty programy mají smysl jen pro pravidelné zálohování pro udržení historie souborů.

z disku /D: na Disk /C:

kolik systémů chceš mít najednou nainstalovaných na jednom disku?
proč cpeš uživatelská data na systémový disk, který se navíc bude zřejmě formátovat?
máš screen ze správy disků (diskmgmt.msc)?

a nakonec to, co mělo být hned první: máš aspoň externí nebo lépe síťový nebo aspoň fyzický druhý disk, kam záloha souborů = 2.kopie patří?