Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak získat instalační medium Win8 pro HP?

V HP PRO 3500 MT odešel disk WD 500 GB Blue. Koupil jsem stejný, ale klonovat nelze ( problémy se čtením z původního disku ).

Původní systém byl Win 8 prof 64b.
Štítek s product key jsem nenašel.

MS má ke stažení jen Win 7 a pak až Win 8.1 a Win10.
Stáhl jsem 8.1 to ale nedokážu ten HP přimět, aby nabootoval z USB a stejně nevím, zda by to pomohlo. HP končí s ovladačema u Win8. ( Na jiném PC s mb Asus jsem z toho flashdisku nabootoval.

Zavolal jsem do HP.
http://www8.hp.com/cz/cs/contact-hp/phone-assist.h tml
Na +420 225 376 437 mi řekli, že pro desktop HP pro mám volat +420 239 016 398.
+420 239 016 398 je nedostupné.
Na webu HP na zákaznické podpoře tak akorát dokážu zjistit, že záruka pro toto SN už skončila, ale nikde nevidím možnost požádat o instalační medium.

Inac klonovat by stacilo recovery oddiel, jak rpesne to klonujes a jake su problemy? Skus to pod linuxom nejakou clonezillou alebo dd prikazom (za predpokladu ze pocet sektorov novy disk >= stary disk) existuje aj dd switch nech preskakuje vadne sektory (nahradza 00. Tym padom ked je vada v OS tak recovery nebude vadne)

... a ked ti na hp dali vadne cislo tak tam zavolaj znova a povedz ze ti dali vadne cislo.

Napr. ak novy disk >= stary disk a stary disk je hda a novy disk je hdb (pred spustenim si 3x over ze ktory je ktory aktualne v tom OS a patricne zmen hda, hdb, prip. hdc) tak potom dd prikaz s ignorovanim vadnych sektorov je:
dd if=/dev/hda of=/dev/hdb conv=noerror,sync
Jak presne je vadny ten povodny disk jak sa ta vada prejavuje?

získať inštalačné médium majú obvykle zákazníci,ktorí si u výrobcu zaregistrovali konkrétny produkt,kde pokial to u konkrétneho produktu existuje je skontrolované PN/SN a Service TAG Nr. a na ktoré je obvykle aj produkt registrovaný....