Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhradní součástka USB-C female

Zdravím lidičky,

tak jsem po dlouhé době potřeboval něco opravit a opět mě absolutně zklamali.

Dcera upustila párkrát tablet Asus Zenpad S 8.0 na zem a přestal fungovat konektor.

Zatím jsem vyzkoušel ONEservise a Mobilní pohotovost(tam nic) a CZC mi nabídla výbornou nabídku výměny celé základní desky za 2500 korun a tak se ptám:

Nemáte někdo nějakou radu jak sehnat náhradní konektor aby se nemusela měnit celá deska?

______________________________

Přílohy

Email od CZC servisu:

Dobrý den,

propájení bohužel v tomto případě nepomůže, jsou mechanicky poškozeny vnitřní piny konektoru, tedy výměna je nutná. Bohužel konektor USB C stále ještě není tolik rozšířen a konektor není dostupný jako náhradní díl, proto je nutná výměna celého boardu

Telefonát s podporou ASUSu

Jen parafrazuju, ve skratce - dodáváme desky nedodávame konektory.

Autor: Tvoj prispevok som cital uz poobede, ale musel som odist.

Teraz som zo srandy vybral z krabice (ako uvedomely mam na elektroodpad krabicu a nehadzem do komumalneho odpadu) staru dosku.
Historicky kus, PCCHIP, soket 370 (asi, bol tam Celeron300), ma to USB (asi verzia 1, pripadne 1.1, ale na tom nazalezi).
Nasiel so staru mys s USB (rozobratu a vykradnute mikrospinace), ale na pokus vhodnu.

Urobil som pokus: co vydrzi viac > kabel > konektor > doska.
Pretoze byvam v palelaku - ziadne truhliarske svorky, alebo ine upinace zariadenie.

Popis pokusu: jeden vyplaseny clen rodiny (chcel rukavice a este uterak), ktory "fixoval" dosku a ja som trhol mysou asi v 90° uhle.
Vysledok je ovplyvneny tym, ze nespolahlivy "fixator" dosku moc neudrzal, teda zmiernil nasledok.

Ale aj tak som prekvapeny vysledkom. Kabel vydrzal (neroztrhol sa), ale merania som nerobil, nie su podstatne.
Konektor bol uplne malo zosikmeny, ale otoceny asi o 10-15° (v smere trhnutia). Presny typ meraku, ktory meral otocenie neudavam.

Samotny konektor ako USB, bol neporuseny. Skusal som zasunut viacero konektorov, ziadny problem. Skusal som vysetrenie "očmo" lupa, dobre svetlo, dobre oci, ziadny problem.
Opatrne vyletovanie konektora (a smradenie v obyvacke) sa nekonalo. Ale konektor som naozaj bez dalsieho poskodenia PCB odstranil a konstatujem:
Dva (zo styroch) spojoch vypadaju OK (meranie sa samozrejme nekonalo), jeden vytrhnuty bez poskodenia PCB, ale jeden skaredo vytrhnuty aj s kusom medenneho spoja.

----------------------------------------------
Add 1. ano skusal som staru dosku. Ale dnes plati, cim starsie, tym kvalitnejsie.
(ohybanie CPU SkyLake, ohybanie ZD Asus ...)

Add 2. Ja som testoval USB, krore na 4-kontakty. Ty mas problem z "USB type-C", ktore ma 24-kontaktov.
To neni len matematicka moznost 8x vecsi pruser, ale treba si uvedomit, ze konektory USB2 vz USB-C su zhruba rovnako siroke, takze privody PCB su "jo sakra" tensie / haklivejsie.

----------------------------------------------
"Nemáte někdo nějakou radu jak sehnat náhradní konektor aby se nemusela měnit celá deska?"

Bohuzial pripustam, ze : "sehnat náhradní konektor" Ti nepomoze.

Urcite sa toho nechyti autorizovany servis, mozes si najst dobreho domaceho kutila (nepodcenovat, niekedy su schopnejsi ako "menici" v autorizovanom servise).

Palec Ti drzim, ale neviem, ci Ti to pomoze.