Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stranka cez wordpress - ako zacat?

Zdravim,
chcel by som na svoju stranku (mam vlastnu domenu) nahodit redakcny system wordpress. Obsahom stranky by mali byt najma rozne obrazky a odkazy na videa z inych stranok (napr. youtube) a na zarobenie par korun 1-2 reklamne bannery.Neplanujem tam mat ani moznost registracie clenov. Proste taka jednoducha stranka.
Problemom je, ze som uplny zaciatocnik a o tvorbe webu neviem absolutne nic. Viem, ze existuje dobra stranka www.jakpsatweb.cz , ale potreboval by som vediet, co konkretne mam zacat studovat, kedze su tam navody na Html, CSS, PHP atd. Zatial by som sa chcel naucit len to, co budem vo wordpresse aj vyuzivat.
S cim mam teda konkretne zacat, respektive co vsetko potrebujem vediet na pracu s wordpress?
Dakujem.

Nainstaloval som wordpress 2.2cz, podla tohto navodu:
http://edumach.ic.cz/wordpress-instalace-a-nastaven i-krok-za-krokem-1-cast/
Wordpress funguje, mozem pridavat prispevky, rubriky...
Ked vsak zadam adresu mojej stranky, tak mi vyhodi len: Doména funkční, stránky ve výstavbě (hosting mam od gigaserveru). Ked zadam adresu v tvare index.php tak sa mi zobrazi normalne stranka a da sa aj prezerat. Ako sa to da opravit?
Diky.

Chjo. Podívej. Tenhle soubor je tam standardně nahraný. Tvým úkolem je najít jej a smazat. Taky to můžeš udělat tak, že porovnáš ty adresáře (jeden bude ten se soubory, které jsou součástí WordPressu - máš ho na disku a druhý ten na FTP).
Bohužel nemám s GigaServerem zkušenosti, takže nevím, jak se ten soubor jmenuje - a na jejich stránkách jsem takto "nepodstatnou" informaci nenašel. :-|

Restartoval som PC a este raz som to vyskusal a uz to ide! Zrejme to predsa len bol ten index.html, pretoze predtym ako som ho zmazal som urobil zalohu a v nom je ten text napisany. Nechapem preco to neslo hoci som niekolkokrat znovu nacital stranku aj sa odhlasil a prihlasil z wordpressu. Takze Kurt a Krata - dakujem.
Este mam jednu otazku, ak by ste niekto vedeli, ak nie tak napisem rovno do ceskeho fora o wordpresse. Daju sa nejako v ceskej verzii zmenit oznacenia rubrik na anglicke? Myslim Archivy na Archives, Cervenec na July, Rubriky na Categories, Hledat na Search atd. Kedze som zaciatocnik, tak by som si chcel nechat cesku verziu, ale oznacenia by som chcel mat anglicke.

Já by jsem názvy anglické nedělal. Nač dvojjazyčný web, slovenské texty a anglické menu? Takové stránky pak působí děsně amatérsky, ne-li přímo trapně.
Jinak se to asi dá změjit někde v souboru s jazykem. WP neznám. Někde tam bude například soubor, ve kterém je napsáno (našel jsem na webu):

#: wp-register.php:130
msgid "Home"
msgstr "Hlavní stránka"

Otevřel bych si to v PSPadu, našel tam ono co bych chtěl změnit, změnil, uložil, nahrál na FTP...
V tomto případě:

#: wp-register.php:130
msgid "Home"
msgstr "Home"

nebo to možná jen smazal a bylo by to.

Třeba se ale někde v administraci WP dělají rubriky a jak si je nazveš, tak je máš. Nebo už stávající přepsat v databázi.

Ale nedělal bych to.