Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Při zapnutí PC mě to vždy hodí do Biosu

Dobrý den, prosím vás jak mám nastavit aby mě to při zapnutí PC vždy nehodilo do Biosu ale aby se rovnou načetl OS? automaticky mě to vždy při zapnutí PC hodí do Biosu a musím dát křížek PC se restartuje a až pak se načítá OS.. Zkoušel jsem různé možnosti jako: upřednostnit BOOT s OS na první místo, vypnout automatické bootování Biosu, dát nově koupenou baterii, atd.: ale nic nepomohlo..

Základní deska: MSI B350M MORTAR

OS je právěže nově nainstalován a na alze kde desku zkontrolovali tak řekli že je naprosto v pořádku a plně funkční bez vad.. A že neví co to způsobuje a že takové problémy mají i jiný zákazníci s B350 i X370 deskou ..

Není vadný startovací tlačítko? Možná máš v BIOSu aktivovanou funkci, že při delším podržení tlačítka (3-5 sec) to najede rovnou do BIOSu. Vypoj tlačítko ze základní desky a propoj startovací piny na desce třeba šroubovákem, nebo pinzetou.

Tohle mi dělaly na MSI B350 Tomahawk ramky. Podle support listu a s nejnovějším biosem by sice moje Corsair CMK16GX4M2B3200C16R měly jet na 3200 MHz, ale problém asi je že nejsou samsung, ale hynix. Abych zapnul počítač napoprvé nemůžu použít XMP profily, ale musí se zkusit nastavit ručně nebo nechat na 2133.