Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr routeru

Pro bytový dům se 12 byty se předpokládá 1 rychlé připojení k internetu.
Je potřeba router ( nejlépe bez wifi ), který:
- bude mít porty 1 GB
- kdo se připojí musí se přihlásit s heslem
- sdílení souborů apod se nepředpokládá

existuje nějaká krabička, nebo se na to musí přes nějaký server?

Dík

Nic v zlom, ale na pripojenie 12-domacnosti to chce urcite znalosti.

Ked pouzijes router a 12- domacnosti bude na jednej sieti.
(takze bez dalsich vyspelych opatreniach, na strane uzivatela si budu vsetci vidiet do vsetkych PC?)

Aku mas konektivitu voci provideru, ako chces konektivitu delit? a ake zariadenie Ti bude zvladat mnozsto pripojeni?

Kolko klientov pripustas pripojenych v raealnom case (12-domacnosti, kazda PC, mobil, notebook...)

Předpokládá se připojení jako firmy. Objednalo by to SVJ a distribuci po domě bychom asi udělali vlastními silami ( tvrdí předseda SVJ ).

U nás připadá v úvahu UPC a Netbox. Ten druhý by byl výhodnější, kdybychom chtěli i TV, ale nejrychlejší internet má jen 100/100. Ten první má zase rychlost i 300/40, ale za rozumné TV pořady je to pálka.
Spolehlivost internetu Netbox neznám.
Spolehlivost O2 VDSL je tragédie. Máme to v práci. Před týdnem dělali něco v rozvaděči a odpojili naši ( obchodní!!! ) firmu. 2 dny trvalo, než našli závadu, kterou sami vytvořili.
Spolehlivost UPC internet u mě doma velice dobrá. Základní nabídka TV neobsahuje ani to, co se tu dá chytit na kus drátu. Navíc posledních několim, dnů UPS pořád nějak mění nastavení setop boxu. Člověk přijde z práce a neví, co dnes chytí.
Tak nevím. Já v bytě mám internet 30/3 a bohatě mi to stačí. Jenže to bude pro 12 bytů. A je tu spousta důchodců, pro které je "internet" cizí sprosté slovo.
Co se týká televize, mě osobně bohatě stačí, co máme v STA.
Ale tohle je jen takové moje plácání a moje soukromé nálady.

... Spolehlivost internetu Netbox neznám. ... momentálně v Česku nemá konkurenci ani v poskytování IPTV (Kuki).Pokud by poskytovatel byl ochoten zapojovat jen jednotlivé nájemníky,tak to berte. Pro nezájemce nemá cenu vynakládat finance. Na UPC pozor,mají jednu vykutálenou vychytávku,že poskytují z routerů uživatelů veřejnou WIFI síť.