Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nové pc

ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli tato sestava hlavně na hry je kvalitní za tu cenu :

Procesor : CPU INTEL Core i7-7700 (3.6GHz, 8M, LGA1151, VGA)
Pamět : 16GB DDR3-1600MHz Kingston HyperX Fury Blue, 2x8GB
Základní deska : MSI Z270 GAMING PLUS
Grafická karta : MSI GTX 1070 AERO ITX 8G OC
Skříň : Fractal Design Define R5 černá BE
SSD disk : ADATA SSD SP920 256GB 2.5" SATA III 560/360MB/s
HDD : 2TB Seagate Barracuda 64MB SATAIII 7200rpm 2RZ
Mechanika : DVDRW/RAM LG GH24NS 24x SATA černá bulk
Zdroj : Fortron FSP700-50ARN 88+, 1x+12V, bulk, 700W
Operační system : MS Win Home 10 64-bit Czech 1pk OEM DVD

celková cena je : 42 382 kč

děkuji za radu

ale prdlajz má navrch.

A co se multicore týká, tak můj oblíbený BF1: http://forums.whirlpool.net.au/archive/2562937 (to je hra, která se běžně hraje a je to engine "budoucnosti", který moc nemá konkurenci)
Dále prakticky všechny moderní strategie, atd. atd.

pokud hraješ nějaké CoD srajdy, tak možná tam ti bude vysokotaktovaný 7700K k něčemu. A příště se raději vyjadřuj k věcem, které máš ověřené, protože plácáš hovadiny, doba multicore her už tu dávno je! Naopak rozdíl třeba toho Ryzenu vs. 7700K u starých her je patrný pouze s nejvýkonnějšími modely, a ještě je to jen pár procent dolů, nic tragického.

Ale jestli žereš "testy" z PCT, které testují staré hry, prosím. Já když stavím nové PC, stavím jej na nové hry.

The reason for benching a CPU in multiplayer is because that's where it's going to make a difference.
Beyond RTS and something like GTA, there's no point benching CPUs in single player games where you have no more than a dozen AI at a time.
It annoys me every time I see a publication stating an i3 is just as good as an i7 for gaming, because they tested it in a handful of single player games and were probably GPU bottlenecked, anyway.

Cores/threads matter for multiplayer, where you have dozens of other players in the game.
No, multiplayer benchmarks aren't easily reproducible, but that's what happens when you have 64 people doing their own thing.

A toto je přesné pojmenování problému.

edit: a už mě fakt sere to kastování. Kromě toho, že kupovat X-platformu na hraní (!!) považuju za vyhazování peněz, tak jste mu nikdo nenapsali, že za ty peníze dostane tak kulové a doženou ho lidi s daleko levnějšími konfiguracemi. Svět se fakt už v prdel obrací! Jediní, kdo to tady korigovali správným směrem, byli Mpol a Prasak - zjevně zcela marně.

Engine budoucnosti možná a jak vzdálený?Myslíš že začnou sypat najednou hry na více jader když to je náročnější a dražší jinak co plácám stačí namátkou průřez her viz YT kterej CPU na tom jak je,to s tím PCT můžu říc to samý že žereš testy z Diit kde nefrčí nic jinýho než AMD a skutek utek....

co to zase plácáš? Frostbite (engine Battlefieldu) je užit minimálně ve 3 dalších hrách (PvZ2, Starwars, NFS). https://cs.wikipedia.org/wiki/Frostbite_engine

A co myslíš, když už AMD i Intel jasně deklarují, že více jader než 4 je směr, kudy se půjde (AMD už má CPU venku, Intel přijde s CoffeeLake), budou výrobci her stále podporovat jako standard 2C4T CPU jako "mainstream"? Nebo půjdou s dobou a za základní mainstream prohlásí něco jako 4C4T, ale spíše 4C8T?

BTW na diit už dlouho žádný test nebyl, přebírají informace z jiných webů. Na YT je samozřejmě milion "testů", které jsou ale úplně k ničemu, protože třeba u toho BF testují singleplayer, který nikdo nehraje. Fakticky ale jsou rozdíly kosmetického charakteru - proto jsem neměl námitky vůči 7700K, ale mám sakra námitky vůči řešení na soketu 2066.

Že jsou 3 + hry snad neznamená že je budou dělat automaticky všichni na 6/8 jader + ,otázka pak ještě jestli je na tom je v tý hře znatelně líp 4/8 nebo třeba AMD 6 /12. (co budou výrobci her podporovat to teda nevím ,hra se jim musí taky zaplatit a musí na ní vydělat tj jestli to je náročnější a dražší kdo si to pak bude kupovat když se natáhnou ve finále ceny těch her,aby se to výrobcům vrátilo?)

4/8 tý i7 mu bude stačit ještě na hodně dlouho s přehledem,samozřejmě nemám nic proti AMD,ale k těm 4 jádrům Intelu cos psal protože jsou ty CPU + - na stejno ja píšeš i dole takže na hry je úplně jedno kterej.(soc 2066 tam má námitky asi každej.:-) )

4/8 nebo třeba AMD 6 /12. (co budou výrobci her podporovat to teda nevím

- Da se ridit podle "DirectX" priteli ;-)
- Pod verze DirectX12 v realite vic srdci ani nejde, kde jen jedno bude [ Render Thread -> DrawPrint|Execute] a ostatni 3x [LOAD THREAD -> Create Shader|create Texture, createVB|IB] [i]*Dle DirectX.

Dále prakticky všechny moderní strategie, atd. atd.

- Jses si jisty priteli ? :-)
S Ryzenem (testované s R5@1700/1600/1500x -1060/1070/Fury), jsem/e delal benchmarky, v Rome Attila, Warhammer, ale i FarCry Primal (stejny graficky motor bude zrejme pouzit i na FC5) kde se drzel tak z Ryzenu nejlip 1600X, ale s vyraznejsimy rozdily (nisi hranici minFPS) FPS o proti Intelu..

- V kolikati hrach je Ryzen lespi jak Intel ? S jaku grafickou kartou ? :-) Nejlepsi pomer na hry je "Dle mne" [4C|8T] na 4Ghz (DirectX stejne s vice pracovat neumi), kdybych se mel zameril na Frame/s ve hrach, proto i pristi i5@xx bude taky 8@vlaknové. (ve Forza 7 az 30FPS naskok, pod DX12, ale bude vychazet corectiv patch CPU)
* Navic 4C|xxT je opravdu v cele poctu uzivatelu (58.06%), vyvojari pro par procent CPU (zdroj STEAM) které jsou 6@Core (1.61% uzivatelu) nebo 8@Core (které nedela ani 1% uzivatelu) v celkovém pomeru AMD vs Intel : Intel 82.28% AMD 17.72% velké optimizace delat nebudou.
U ryzenu je zase lepsi mozné rozlozeni zateze do Core, kde i5xx muze byt vytizen na 90%, se Ryzen ani nezadycha (45%), ale u 8/16/32C je zase delsi synchronizace mezi jadry, potreba osazeni rychlesji RAM, OC NorthBridge mi dal taky dobré vysledky

[79793-cpus-png]

[quote]Steam je zase "zaplevelený" notebooky a různými slabými PC

- To nic nemeni na tom, ze jde o uzivatele, kazdy nema penize na i7@7700K, ;-)
* I3@ je dokonce 2C|4T a na hrani je docela slusny, nemusi hned znamenat ze jde o nejaké LOW-COST CPU (také jsem ho v tabulce nezobrazil), porovnaval jsem i Quad|4C -> a vic.

ale já nepsal že je lepší, ale že je srovnatelný.

- Jo jo, to je pravda.