Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikrotik - jde nastavit na více MAC jednu IP?

Zduř! Pořídil jsem si OrangePi One na hraní a narazil jsem na problém. Zkouším různé systémy a u jednoho z nich je MAC adresa lanky jiná než u ostatních, tedy DHCP na Mikrotiku mi přidělí jinou IP než u ostatních. Zkoušel jsem v DHCP leases nastavit pro tyto dvě různé MAC shodnou IP, ale vyfakuje mě to, že IP už je přidělená. Ty systémy pochopitelně nebudou nikdy aktivní najednou, takže by to nemělo nijak vadit. Jde to nějak očurat nebo ne?

Ne, nejde. Takové věci jako "obě MAC nebudou nikdy akivní najednou" je pro konfiguraci příliš velký risk - kolize v síti nedělá dobrotu. Můžeš zkusit použít druhý DHCP server ;-). Oba nastavené čistě na statické adresy (nebo, pokud DHCP server umí výjimku z poolu, aby určitá MAC adresu NEDOSTALA, tak na jednom je možné nastavit i dynamický pool).