Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zavírání oken zanechává stopy na obrazovce

Zdravím všechny,

jsem poslední dobou už celkem zoufalý z toho, co předvádí moje PC. Popíšu problém: otevřu jakýkoliv program/soubor/okno a poté, co ho zavřu, se jednak na chvíli zasekne počítač a hlavně okno za sebou zanechá stopu, která překrývá vše ostatní. Občas sama zmizí, ale většinou tam zůstane, dokud na tom místě neotevřu jiný program. Přiložil jsem screenshot toho, jak to vypadá.

Hraji profesionálně poker, kde je rychlost rozhodování extrémně důležitá a toto mi v tom velmi brání. Během hry musím otevírat různé poznámky na ostatní soupeře a toto sekání/překrývání se tak děje neustále a potřebuji se toho urgentně zbavit a nevím jak.

V PC se až tak moc nevyznám, tak zkusím vypsat vše důležité:
- mám SSD, které jsem si zanalyzoval nějakým softwarem a mělo by být ve 100% stavu, životnost to odhaduje ještě na spoustu let
- udržuji neustále dostatečné místo na disku (většinou okolo 50% je volné místo, momentálně je zaplněný ze 2/3)
- disk udržuji defragmentovaný, používám antivir, neustále kontroluji po spuštění, jestli tam nejsou nějaké nesmysly etc.
- RAM mám 16GB (použitelné 15,9GB to píše)
- výrobce: gigabyte
- procesor: Inter(R) Core(TM) i3-2120 CPU @3.30GHz
- typ systému: 64bitový operační systém. Windows7
- index všeho kromě grafiky 6+/7.9, grafika 4,6
- používám 3 monitory, grafické adaptéry: ATI Radeon, Intel(R) HD Graphics (jedna bude asi podle všeho nějaká ta základní na desce, druhá dokoupená).

Lze z tohoto nějak zjistit, jaká je příčina problému? Jeden známý mi říkal, že toto většinou bývá přetížením procesoru. Nicméně mně se toto děje i ve chvílích, kdy mám zapnutý i jeden program a procesor vůbec zatížený není.

Děkuji předem za jakoukoliv radu,

Tomáš Hostinský

Odchádza nadobro alebo je zle chladená či "zaprášená" GK.

Zmenu ovládača GK skús najprv, je to SW čistejšia práca od "zeleného stola".

Je celkom možné, že bude HW problém aj v ZD, prípadne máš pošahaný OS, GUI, či napadnutý systém nejakou divnou škodnou v podobe rootkitov. V tom prípade kontrola dát výhradne z externého média nejakým free AV typu SysRescue z radov live cd/usb.

Odporučím free AV: Dr.Web live cd/usb boot z ISO, momentálne No1 na trhu.

citát Nuda:
Odporučím free AV: Dr.Web live cd/usb

Tuto aplikaci použij jen v krajní nouzi, na př. pro záchranu počítače, kde máš nenahraditelné fotografie z Marsu.

Skenování disku je neuvěřitelně důkladné (zvlášť složka Winxsx je lahůdka), trvá neuvěřitelně dlouho (mnoho hodin). Je to založeno na Linuxu, který poněkud zápasí ze souborovým systémem NTFS. Za tu dobu se dá nainstalovat Windows, ovladače a spousta aplikací atd...

A deje sa to na vsetkych monitoroch?
Jak presne mas nastaveny BIOS - primarny adapter mas nastaveny IGD alebo PEG? Skusil si to uz zmenit?
Inac treba samozrejme nainstalit spravne ovladace pre spravnu intel grafiku (mas sandybridge resp. 2nd generation core procesor tak pre neho, alebo web dosky) a potom pre ATI spravny, najprv si podla DEV A VEN v spravci zariadeni - HW ID, a nasledne na google zisti jaky presne to je model.

Ahoj,

zatím se mi nepodařilo vyřešit tento problém a zkusím popsat, co jsem zatím vyzkoušel a doplním nějaké informace:

- problém se děje na všech monitorech, i když se jeví, že na prostředním (hlavním, který je napojen na základní desku a ze kterého se plocha rozšiřuje na ostatní monitory) je to o něco málo lepší
- čím větší zátěž, tím horší problém je, ale vyskytuje se i tehdy, kdy mám zapnutý jen jeden program (např. Spotify, u toho to dělá vždy, u systémových softwarů se to neděje)
- na druhou stranu i když je zátěž nejvyšší, tak zdaleka nevyužívám na plno paměti ani procesor

Zkusil jsem:
- vyčistit fyzicky celou ZD, procesor, větráky, které byly hodně od prachu
- zkusili jsme vyměnit grafickou kartu za jinou, abychom vyloučili problém na GK
- přeinstaloval jsem ovladače
- zanalyzoval jsem RAM, zkoušel jsem je i vyměnit za jiné etc.
- zkoušel jsem i jiné uspořádání monitorů, zapojit např. dva na základní desku, nebo naopak dva na grafickou kartu etc.
(nepomohlo nic z toho)

Ostatním radám/doporučením už moc nerozumím, takže jsem zatím zkoušel jen to, co jsem dokázal nějak dešifrovat :D

Tzn. dle mého názoru není chyba na GK a asi ani na RAMkách. Je nějaký software, který by dokázal zanalyzovat komplexně počítač tak, aby dokázal identifikovat problém (např. procesor je v háji/přehřívá se etc.)? Např. ten Dr.Web live cd/usb - nevadí mi pustit jej přes noc, umí toto řešit?

Ještě dodám, že ten problém se nevyskytl najednou a je ve stejném stavu od té doby, ale spíše se postupem času zhoršuje.

Napadá někoho na základě těchto informací, čím to může být? Omlouvám se těm, kteří mi dali nějaké rady a doposud jsem je nevyzkoušel, ale fakt se nevyznám v BIOSu a podobně, takže bych byl velmi vděčný, pokud byste mi nějak jednoduše (pokud to jde) napsali i postup k těmto tipům.

jdu náhodou kolem. téma mě nezajímá, protože na mé dotazy neodpovídáš a z toho co píšeš nejde určit co přesně děláš.
buď budu skákat kdesi nahoru, znovu zjišťovat co máš za systém, jestli tvoje (snad uvedená) deska podporuje tvůj systém, jak se tam ty ovladače asi dostaly.
ani v tvé poslední odpovědi není nic z toho objasněno, zase jen ztráta času.
do konce prázdnin držím palce - buď se naučíš číst a pochopíš co se po tobě chce, nebo to necháš přeinstalovat někomu kdo to umí.

například:

na druhou stranu i když je zátěž nejvyšší, tak zdaleka nevyužívám na plno paměti ani procesor

plno dojmů, žádná fakta. ty bys s takovým tazatelem ztrácel čas? v telce jsou letecké nehody, co zajímavějšího za rébus nabízíš ty?

s drobným zpožděním se ti nepovedlo napsat, co jsi vlastně instaloval. (na pořadí je zbytečné se ptát)
neživím se instalací pc pro děti, je to ztráta času. nečtou dotaz, nerozumí mu.
dej to někomu ať to nainstaluje a jen se dívej.

ale když tě to zajímá, bodejť že se mi ulevilo: zítra mi začíná dovolená.

S drobným zpožděním jsem napsal, protože jsem sám měl dovolenou. Ale ty si ji určitě vezmi, potřebuješ ji jak sůl. Ale co si pamatuji, tak já jsem den před svoji dovolenou neměl čas na bezpředmětné diskuze, s manželkou jsme balili a pili víno. Co ty jsi za chudáka, že den před dovolenou musíš takto odepisovat na něco, co Tě nezajímá? Nebo za tebe balí mamka? Nebo nikam nejedeš a dovolenou budeš trávit doma? Každopádně je mi tě líto. Nazdar.