Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem graficka karta

zdravim,potreboval bych poradit,am grafickou kartu ati radeon x1300 a hry my jdou pouze na rozliseni 800x600 a znam lidi kteri maji stejnou a de jim to na rozliseni 1240x1024 nevim jestli to mam nak spatne pripojene nebo tak prosim poradte diky

Pro začátek si vyjasněme, které hry hrajete (bo Radeon X1300 není pro náročné hry ve vyšších rozlišeních/detailech nejvhodnější) ... v kterých máte problém se "sekáním", protože v náročných hrách jako např. Oblivion aj. mají problém i grafiky mnohem, mnohem výkonnější ...

Zde si můžete +- ověřit konkrétní tituly a doporučený hardware:
srtest

V případě, že nastavíte vysoké rozlišení 1240x1024 - zkusil jste v ní snížit/vypnout (v možnostech nastavení) alespoň některé detaily (např. různé stínovaní/vzhledy/graf. efekty a podobné záležitosti ...)?

Nejsou v PC breberky? Zkontroloval jste?

Nepřehřívá se grafická karta? Zjistit teploty např. programem Everest Home - viz. odkaz:
http://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/benchmarky_a _testy/everest/

tak na tom prvnim odkazu my to napsalo tohle: Before SRTest and System Requirements Lab can analyze this computer you need to give your permission to download an ActiveX or Java Plug-in component called SysReqLab.cab or SRLApplet from Husdawg, LLC. For more information about this component, see below. You may need to disable any Pop-up blocker you are using in order to use this service.
a jde konkretne o hru fifa 07

Jde o to, že Vás žádají o povolení stáhnutí a instalace prvků "ActiveX or Java Plug-in component called SysReqLab.cab or SRLApplet from Husdawg, LLC", které jsou nutné pro možnost oskenování Vašeho PC a následného reportu jak splňuje hardware požadavky k dané hře, a to jak v minimální, tak i optimální konfiguraci.

Pravděpodobně jsou prohlížečem (správně) tyto prvky/zásuvné moduly blokované - stačí v tomto daném případě povolit, aby mohlo dojít k zprovoznění této služby.

Pak je nutné chvilku počkat na zobrazení výsledku ...

Jinak FIFA 07 je skutečně hra s relativně malým nárokem na výkon PC - měl by zvládnout i (nejen) udaný Radeon X1300 ...

A teploty jsou OK? Nepřehřívá se?

V PC žádné breberky?

Tento problém byl vždy nebo od nějaké chvíle?
Karta je nová - vyměněná za starší? Netaktoval jste ji? Co ta informace 988MHz,1gb RAM - jedná se o údaj k přetaktované RAM nebo spíš o ("klidový") takt procesoru (Cool'n'Quiet)?

Jak je zmíněno viz CooleR s directX ("předpokládám", že by se již mělo jednat o verzi 9.Oc ... přesto zkontrolujte - Start/Spustit/ - vepsat údaj "dxdiag"/potvrdit OK - zobrazí se potřebné informace).

Najprv pozriet nastavenia hry tykajuce sa AA (antialiasing) a AF (anisotropic filtering). Zavisi od hry a nastaveni (prip. aj nastaveni v ovladacoch grafiky), su to zlozite efekty (vyhladzovacie) ak su nastavene na maximum tak mozu dost spomalovat vypocty 3D sceny.
Dalsia vec je mat aktualne ovladace k zakladnej doske, grafike, zvukovke a co v tom PC este mas. Vsetko tahat z www stranok vyrobcu danej dosky/karty.
Dalsia vec je pozriet si v BIOSe aku mas nastavenu FSB alebo co sa ti da na tvojej doske nastavovat, aby ti CPU isiel na spravnej frekvencii a nie len na polovicnej apod.
Dalsia vec je ked si na ploche Win (nic nebezi) stlacis Ctrl_Alt-Del, spravcu procesov, pozriet sa na vytazenie CPU (dole). V klude by nemalo prekrocit par %

P.S. stiahni si programy everest home, CPU-Z a pozri si frekvencie na ktorych ti bezi CPU, RAM atd. prip ich sem napis.
Vykon grafiky sa da otestovat programom 3D Mark. Body ktore to vypise sa daju porovnat na internete s podobnou zostavou ci to mas ok alebo nie (zadaj si 3d mark do vyhladavania - okienko vpravo hore, najdes napr. diskusiu http://pc.poradna.net/question/view/138038-video-ka rta-jak-otestovat-vykon)