Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypadek internetu

Zdravim,
mam uz zoufaly dotaz. Pred nejakou dobou mi zacal samovolne vypadavat internet. Pouzivam stolni pc s pripojenim pres kabel. Casem jsem zjistil, ze se to stava jen behem hrani her.
Abych popsal situaci - spustim komp, stahuju, brouzdam, po netu, proste delam cokoliv a internet funguje. Pak ale spustim hru a vypadne mi net, pak zas naskoci, a zas vypadne, zase naskoci a zase vypadne. A takle porat dokola. Stava se to jen u hrani her. Nekdy me to necha pul hodiny hrat, ale casem to stejne zas zacne vypadavat. Jakmile hru ukoncim, vypadky prestanou a internet zase frci.
Uz nevim co s tim. Zkousel jsem vymenit router, napojit kabel co mi vede primo z pudy, aktualizovat ovladac adapteru, nechat sit projet programem Complete internet repair, ale nic nepomohlo.
Zkusil jsem zatizit sit stahovanim, testovanim rychlosti, pak bombardovat router pres cmd ping, ale nic mi vypadek nezpusobuje. Pak spustim hru a behem 10 vterin mi net vypadne, naskoci, vypadne atd. Vypadek vypada tak, ze dole u site je cerveny preskrtnuty kolecko. Kdyz se kouknu na sitovou pripojku, tak prestava blikar oranzovy svetylko.
Uz fakt nevim co s tim, mam chut vzit ten komp na strelnici a udelat mu par vetracich otvoru navic.
Napada nekoho co by mohlo pomoct?

Antivir, nemam. PC mam pouze na hrani, takze antivir ani nepouzivam. Vsechny hry mam pres steam, tudiz nic cracknutyho.

IP config je nasledujici:

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : SullivanPC
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Sˇś Ethernet 2:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller #2
Physical Address. . . . . . . . . : 00-1F-D0-99-98-7D
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::a1b9:3555:2be4:1f47%11(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.101(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : 2. źervence 2017 14:20:07
Lease Expires . . . . . . . . . . : 2. źervence 2017 16:28:41
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 218111952
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-20-3A-60-E4-00-1F-D0-99-98-7D
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Tunnel adapter isatap.{432CC1D5-F683-4C9F-8302-1C102A161330}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2001:0:9d38:6ab8:208a:31b2:4d00:57e4(Preferred)
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::208a:31b2:4d00:57e4%4(Preferred)
Default Gateway . . . . . . . . . : ::
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 134217728
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-20-3A-60-E4-00-1F-D0-99-98-7D
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Disabled

Vyctes z toho neco?

konfigurace je v pořádku.
leda že by doma byl starý chcípající router (štítek zespodu), doma někdo torrentuje a výpadky jsou při hře hned vidět.
protokol ipv6 nejspíš taky nepotřebuješ.

startnet sice není malý poskytovatel, ale že by byl schopný bych neřek - furt tu má nějaký zákazník problém.
takže možná si změnit dns za nějaké public, třeba od google.

Se starnetem problem neni, nikdy jsem ho nemel. Hlavne na na notasu pres wifi nemam problem. Ani s routerem neni problem. Zkousel jsem 2 a hlavne jsem zkousel napojit do kompu i primo. Bydlim sam, takze na torrentu urcite taky nebude problem se stahovanim. A hlavne vzdy mi to net utahl. I ted to utahne, muzu stahovat na 4 zarizenich a vsechno jede dobre.
Padaji jen a pouze hry.

Prečo by dns "interpretoval" nesprávne?

od stolu to zní jako scifi: tak se ptej malých providerů (a kdysi pravidelně i českého telecomu), proč mívají nefunkční dns.

smůla je, že ty se chytneš bodu který se tobě nelíbí a tazatel díky tomu přestane normálně odpovídat.
neprozradil typ routeru, asi neumí číst.
se staršími routery je potíž při ipv6, ani na to nereaguje.
stahování se může přerušit a zase dál pokračovat a ničemu to nevadí. tazatel si pochopitelně takového výpadku všimne až při paření dementních her.

na malware ses ho ptal, ale mohl zkusit i ms tcpview.

zkusil bych ještě nasdílet disk a zkopírovat co největší soubor mezi pc a nějakým dalším zařízením, jestli probíhá v obou směrech bez výpadků. (podobný test jde dělat s programy netstress, iperf)

Zkousel jsem vymenit router, napojit kabel co mi vede primo z pudy, aktualizovat ovladac adapteru, nechat sit projet programem Complete internet repair, ale nic nepomohlo.

těžko říct co za co měnil, a taky co má na půdě - nebyl by to první stěžovatel od startnetu.

Chytím sa ak vidím hlúposti, nezmysli, a pod. Špeciálne ak sú od "experta". Opravujem a dávam tipy. Áno, aj telekom mával problémy s dns, ale to bol skór ten druhý prípad, a bolo to už veľmi dávno. S jeho výpadkami to nebude súvisieť. Ale vyskúšať môže.

Ale za to, že niečo neprezradil, neodpovedal, ignoroval iné rady, za to ja nemôžem..

vybíráš si co se ti hodí. malí poskytovatelé nevyhynuli a jsou to ti, u kterých se vyplatí přejít na nějaký public-dns.
asi sis všiml že v tomto případě nevidím nejpravděpodobnější problém v poskytovateli, bohužel to tazatel začal po tobě papouškovat a je to "pomoc" na dvě věci.
běž si házet na svůj písek a moje bábovky nech mě.