Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada k vylepšení PC a nákupu procesoru

Ahoj,

chystám se bráchovi vyměnit vnitřnosti v PC (MB, CPU, RAM) a potřeboval bych poradit především s výběrem co možná nejvýhodnějšího procesoru. Z důvodu spotřeby i ceny jdu do Intelu, Ryzeny začínají pořád docela vysoko a původně jsem měl v plánu, že koupím Kaby Lake i3 (7100), levnější desku a jeden 8 GB RAM modul, aby šlo někdy později přidat dalších 8 a k tomu bych mu tam dal moji GTX 760 OC od MSI.

Jenže pak mě napadlo, že ta i5 není až zas tak o moc dražší a přece jen je výhledově na hry mnohem vhodnější - tudíž jsem uvažoval, že bych mu v podstatě dal celý svůj PC (i5 3350P, 16 Gb DDR3 a tu 760tku - zdroje přehazovat nebudu a SSD i HDD si nechám - brácha ani rodiče zatím výkon SSD stejně nevyužijí a brácha navíc zdaleka nehraje tak náročné tituly jako já a ani ten vzhled moc neřeší :D) a že bych si v podstatě vyměnil ten svůj s tím, že bych pořídil i5 7xxx kolem 5 000,--, cenový rozdíl našim doplatil a k tomu bych dokoupil RX 570.

Jenže je to zase skoro o 1 500,-- více a zajímá mě, jak si ta moje současná i5 3350P vede v porovnání s tou i3 7100, popřípadě pak i s i5 7400 (např.)

Protože jestli je ta moje stará veteránka podobně výkonná (ne-li slabší než ta moderní i3) tak bych to nechal tak a koupil bych bráchovi tu i3 a jen bych v podstatě vyměnil ty grafiky...

Ale v případě, že by se ta i3 do budoucna už moc nevyplácela, tak bych tu i5 ještě zvážil...

Co myslíte? - která z možností se nejvíc vyplatí? Díky moc za rady.

PS: proč to vlastně tak moc řeším - nevěřím totiž příliš těm internetovým srovnávacím benchmarkům :) a neumím v tomto případě moc dobře odhadnout vyváženost procesoru a grafiky - aby se prostě nebrzdily

i3-7100 < i5-3350P < i5-7400

Co se tyka grafik, tak je to u ruznych her ruzny, ale obecne je fakt, ze dneska a uz nejakou dobu vlastne hry vyuziji core i5, pokud je k dispozici. Takze myslim, ze je rozumne dat bratrovi i5-3350P.

Spis je tu otazka, jestli bude pro tebe v nejakem horizontu dopredu a hrani novych her dostacovat i5-7400, chtelo by to i7-7700 nebo mozna lepe ten RyZen R5. Dalsi problem jsou grafiky RX570 neni a nikdo nevi, kdy bude, spekuluje se o zari neznamo jestli na zacatku nebo az na konci. Zajimat by te mohla drazsi GTX1060/6, pokud hrajes nove hry a ta take neni a mela by byt koncem cervence.

No zatím mi "relativně" stačí i ta 3350 :D ale samozřejmě už zastarává... Takže ta i3 je o dost níže jo? No ty grafiky právě sleduju... Normálně bych omezil prodej... proč si ti bitcoinoví blázni nekupujou ten jejich specializovaný HW a nenechají na trhu alespoň něco :D

No na 1060 jsem se taky díval... ale je docela drahá a ta 3 Gb verze stojí za starou belu.

no ono to s tím "došetřením" bude problém - ten bráchův PC totiž zkolaboval (HW) takže už to právě docela tlačí... navíc já zas nejsem až zas tak náročný - neplánuju rozhodně hrát výše, než 1080p... a do budoucna už z časových důvodů asi ani moc hrát nebudu, takže se mi právě výhledově moc nevyplatí dávat 8 000 > za CPU

Porovnávám cena výkon ta 4GB VRAM bude stačit ještě hodně dlouho kor na FHD,tj něco jak u AMD dneska že za chvilku budou 4 jádra Intelu málo na hry,jenže jak dlouho se tím už ohání kolik let?Kdybych kupoval GPU tak MSI RX 580 ARMOR 4GB za tu cenu super volba,je to stejně jedno u obou neznámej termín kdy budou na skladě,takže brzo stejně nic nekoupí a bude muset ject na integrovaný...

Je. :-)

Vem si, kdo chce levnou grafiku na hrani, tak ma GTX1050Ti, kdo chce trochu pridat penez, tak RX580/4 a kdo chce neco lepsiho, tak GTX1060/6 a nebo jeste lepsi a drazsi GTX1070 nebo uplne nej GTX1080. Dal uz nema smysl jit protoze nic vejs vetsine lidi neuzivi procesor. Vsechny ostatni karty jsou z meho pohledu zbytecne, mozna jeste teda v nekterych situacich ta RX580/8, ale zbytek karet nema smysl z pohledu cloveka, kterej se nezajima o nejake fanouskovstvi ke znackam.

No takhle souhlas 1060 obě verze vs RX580 je lepší konkurent jasně AMD kdyby se někde někdy prodávala,já to vidím tak že než budou ty AMD vůbec někdy k mání u nás tak už bude na světě nějakej nástupce současný nVidie (nebo si už každej počká na nástupce raději)a zase bude všechno jinak,přece jenom ty 1060 se sem tam vyloupnou k prodeji což AMD jsem v reálu neviděl nikde tady,takže je to tak kdo chce stavět teď Pc musí brát co je nebo to nechat na buhví kdy.:-)

protoze pro NVidii vsichni optimalizujou a vime, jak to je s AMD.

Co to tady valis, protoze na AMD optimizované hry nejsou ( To do toho nepocitam konsole coz je podstatne procento podilu na trhu) ? Neni tak dlouho jsi tu psal "jedine AMD kvuli "DX12", to je tak kdyz sedis prdelou na dvou zidlach.