Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jednoduchý Antivírus

Čaute hoši potreboval by som jednoduchú radu.Nejaký slušný obyčajný free antivírus na PC. Nie tie nezmysli čo samé blokujú všetko ,bez môjho vedomia a potom to musíte všetko pracne nastavovať.Len jednoduchá ochrana chrániaca systém.Prehliadače majú už nejakú ochranu zabudovanú takže ozaj ,len niečo obyčajné.Mám avast ,ale to stále vyhadzuje ,že nemám licenciu kopa nastavení ,ktoré som musel redukovať na nervy.Keď to dám skontrolovať tak ti vyhodí ,že niektoré súbory opraví ,len po zakúpení licencie ,celé zle(win7),vďaka.

Ten som odinštaloval vyhadzovalo mi x tabuliek teraz mi vyhodí ,len toto.Podľa mňa by to malo byť spustené nie?Po kliknutí spustiť teraz to ide.Inak v nastavení mi vypisuje ,že je aktívny takže by to malo byť ok?
Tak som ten Defender rozchodil je to spoľahlivé? Nečakám zázraky ,ale aspoň nejakú ochranu ,aby ten komp nebol úplne ,bez dozoru.

Prvé čo sprav pre blaho W7: Defender Uninstaller
https://raymondcc.r.worldssl.net/Defender_Uninstal ler.exe

Vykop túto paródiu AV zo sedmy preč. Defender je účinný a má zmysel výhradne vo W10.

Chráň si v I. rade browser nejakými vhodne nastavenými doplnkami, na vírusy sa zvysoka vybodni. AV šmejdy predstavujú marketingový ťah na bránu širokým masám, never im. Akurát ťa špehujú.

Al nie si lama, potom manuálne nastavený Firewall integrovaný do OS W7 a doplnený súbor Hosts úplne stačí.

V každom prípade si vylaď systém, vyčisti ho nejakým free AV typu SysRescue live cd z ISO, a sprav si bitovú (image) zálohu aktívneho a primárneho oddielu. Jedine to je zaručený spôsob, ako sa chrániť pred škodnou a spol.

Raději tu nic neraď aneb doporučuješ tu něco někomu (co je k ničemu) a sám máš rozesranej systém něčím podobným a nevíš co s tím,to mluví za vše v minulém topicu ti několikrát bylo řečeno že ten Avast je placebo k ničemu co ti akorát vytěžuje starej HW a ty si ho tam stejně necháš co k tomu dodat.

Psal jsem ti do toho vlakna, ktere mezitim zamkli, cimz me dost nastvali! Aby sis prvne uz konecne odinstaloval ten Avast. Ja mam na starem notase taky Visty a zadny antivir tam nemam a chodim s tim normalne na internet. Odinstaluj Avast a razem budes mit pocitac jak novej. Respektive u tebe toho asi bude potreba odstrelit vic, ale proste na starym pocitaci ti maji bezet jen nezbytne veci a vse ostatni dej pryc nebo aspon odstrel automaticke spousteni po startu. Ja s notasem chodim normalne na net, dokonce dam obcas i nejakou hru a vse funguje perfektne (Core2Duo, 2GB RAM, Win Vista).

Ver tomu že už aj teraz s tým Avastom tam máš toľko malwaru (pri tvojom spôsobe používania snaď stovky) že ti je ten Avast aj tak k ničemu. Ak tak si tam daj MSE. Inak abys vedeľ, zo škodnej tvoria viri len malé percento, dnes "letí" spyware, adware a pod. na ten ti je antivirus k hovnu.

Ano to sem psal protože mně někdo poradil ať vypnu weboví štít tak sem to udělal a stránky se začali normálně načítat mněl sem to vypnuti na 1h po jedné 1h se mi weboví štít zapnul a začali se špatně načítat webové stránky počkám až přijde do avastu aktualizace která by to mněla vyřešit tuto chybu.

Ještě jednou a naposledy Avast absolutně k ničemu nepotřebuješ,akorát ti to brzdí celej komp s tou 1GB RAM tuplem,víc k tomu nemám jenom opakuju to co už ti bylo několikrát řečeno od X lidí tady,takže je to vyřešený a už sem nic nepiš že ti něco nejede nebo se ti sere systém když stejně rady ignoruješ tečka...

MSE uz na Vistach neni nadale podporovano, takze jsem ho odinstaloval.

titanicu: samo se nic nikam nedostane, staci mit zapnutej Windows Firewall nebo si tam teda dej PrivateFirewall, kterej hlida i zmeny procesu, nejen pokus o pristup na net, z netu. nic vic nema smysl.

Podiv se na wiki co je to firewall :-D
Ten software neznám, ale zařadil bych to spíš do HIPS:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Syst%C3%A9m_prevence _pr%C5%AFniku
Host-based Intrusion Prevention System (HIPS)
Každopádně pokud je někdo lucidní a není oligofrenik tak antivir ani HIPS nepotřebuje. Podobný software jako antivir a HIPS řeší pouze ta část populace, která nebyla dostatečně od přírody vybavena a podlehla bludu, že něco podobného je potřeba a že je todle to před něčím ochrání.