Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač Lenovo 4GB RAM nefunguje

Dobrý večer,

pořídila jsem počítač Lenovo. Jsou tam 2 sloty na paměť RAM.
Já jsem koupila RAM 4GB a vložila jsem ji do jednoho slotu.
Po zapnutí se ozve 3x pípnutí ve 4 intervalech a počítač začne hučet a foukat.

Nevíte prosím, v čem může být problém?

Předem děkuji.

Jestli máš RAM podle toho obrázku, tak je to SO-DIMM provedení, které se používá převážně do notebooků. V tom případě na ten odkaz co jsem dal výše zapomeň.
Problém je v tom, že když nejsi schopna napsat zcela úplné typové označení tvého PC, tak se špatně radí.
Pokud ale nebere uvedenou paměť, tak připadají v úvahu 2 možnosti:
1) ta nová paměť je vadná
nebo
2) tvůj PC nepodporuje moduly větší než 2GB

A presny model tej RAM?
Ako uz bolo pisane do tak stareho chipsetu bud kupis 2GB, tie pojdu asi vsetky (ked kupis presne stejnu jak tam uz mas tak budes mat aj dualchannel), 4GB tam bude fungovat len 2R modul alebo ziaden (zavisi od dosky). Osobne nechapem naco tam chces cpat 4GB ked uz tam je 2GB (dalsia 2GB by urcite stacila na vsetko co sa na tom PC spusta)

Přesný model RAM je: Elpida 4GB 2Rx8 PC3-10600S-9-10-F2
a ta 2GB je: Elpida 2GB 2Rx8 PC3-10600S-9-10-F1

problém je právě v tom, že tam mám 2 sloty na RAM - spodní a horní. Ale zdá se, že správně funguje jen ten spodní.
Když tam mám jen jednu 2GB RAM tak jede PC hrozně pomalu (2GB nestačí - teď tam mám obě 2GB RAM a výkon je přes 3GB).
Ale právě když tam mám ty 2 RAM tak mi nefungujou printscreeny a když si otevřu fotografii tak vpravo nahoře není křížek. To je způsobeno tím špatný horním slotem.
Myslela jsem, že když koupím 4GB RAM a dám jí jen do toho spodního - fungujícího slotu, tak to bude fungovat rychle a půjdou dělat printscreeny a u fotek budou křížky.

Ty mas dve 2GB RAM ci co? Otestuj tie RAM pomocou memtest86+, nabootovat to z CD (iso vypalit ako obraz) alebo USB sticku (je tam USB auto installer, pozor zmaze to vsetko z USB sticku)

Co sa teda deje ked strcis tu 4GB do toho jedneho slotu? Skus aj clear CMOS.
2Rx8 by mala fungovat v tom PC, je to "2Rx8" napisane na tom module? Plati to co je napisane na module, modelove cislo, dalsie informacie. Ne nejake kecy predajcu.