Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto nepristupny disk

Prosim o radu ako nainstalovat win xp do notebooku znacky MicroBook 755
stale mam nepristupny disk. Pri instalacii win ked mam vibrat disk tak v tom okne je iba napisane toto:
2097152 MB Disk 0 at id 0 on bus 0 on atapi
(setup cannot access this disk.)

Neviete niekto co stym alebo ako nato uz som z toho ko.
ani pod linuxom sa nedaju zmenit particie uz somto skusal z pcr linuxom a programom
qtparted v 0.4.4 anasiel akurat toto:
dev/hda
kapacita (mb) 10.1602
velkost 20808

tabulka rozdelenia ziadna
ked som dal vytvorit novu tadulku rozdelenia tak to hodilo ze nemoze vytvorit novu tabulku rozdelenia.

disk ma kapacitu 30 GB jeto samsung MP0402H
uz neviem co dalej pomoc

v tom případě stáhni Ultimate boot CD (www.ultimatebootcd.com) a použij diagnostiku od výrobce disku. Ta by měla jednak říct, zda je disk OK a pak většina z těchto nástrojů umí uvést disk do výchozího stavu, tj. zapíše na celý jeho prostor nuly.

Ještě mě napadá, nemáš v BIOSu nastaveno aby se řadič choval jako AHCI? Pak bys pro instalaci potřeboval disketu s ovladači.

Co to je presne za disk, co to je za PC, a ako je zapojeny? Mas 80zil kabel? V BIOSe je disk rozpoznany ako? Skusal si uz do BIOSu defaulty?

P.S. aha, pises ze to je NB. Nemal si nahodou predtym nastavene heslo do BIOSu? Co presne bolo s tym notebookom robene predtym/potom ako prestali fungovat Win ktore na nom boli?
Moze to byt zaheslovany disk ako uz bolo pisane vyssi. Do BIOSu v kazdom pripade skusit load defaults, motze to byt aj studenak na konektore pre disk, vadny disk.
Ako je rozpoznany ten disk v BIOSe?

disk je samsung mp0302h 2,5" notebok je microbook 755 disk je zapojeny cez ide radic
v biose je rozpoznany takto
device: hard disk
vendor:
size: 0MB
lba mode: supported
block mode :16sectors
pio mode :4
async dma : singleword dma-0
ultra dma : not supported
s.m.a.r.t : suported

type:auto
lba/lagre mode:auto
block multi sector transfer : auto
pio mode:auto
dma mode: auto
s.m.a.r.t : auto
32bit data transfer: enabled

defaulty soim skusal stale to iste
heslo do biosu nastavene nebolo
co bolo robene to neviem mali to decka vcera im isiel a dneska nie.
disk je zasunuty dobre tak ako ma plochi vodic polamanny nieje zasuva sa rovno do konektora osadenom do mb

To mas nejaky divny BIOS, ale vyzera to ze ten disk v BIOSe rozpoznany nie je. Zrejme uplne zdochol. Alebo je studenak na konektore / odtrhnuty apod. Dufam ze decka to nerozoberali a nevyberali HDD (takze ohnute/zlomene piny konektora neuvazujem).
Skus este nastavit v BIOSe ten disk (device:) z hard disk na auto apod. podla toho co sa tam da menit, save and exit, a po restarte vlez do BIOSu ci ho nerozpoznal (ak ho rozpozna tak vendor a size by malo byt nieco zmysluplne a ultra dma by malo byt v rozsahu UDMA2 az 5).

vsetko je nastavene na auto:
type:AUTO
lba/lagre mode:AUTO
block multi sector transfer : AUTO
pio mode:AUTO
dma mode: AUTO
s.m.a.r.t : AUTO
32bit data transfer: Enabled

zaujimave je ze v linuxe qtparted ho rozpozna celu kapacitu 30GB a jednu particiju 10 MB ktora ma poskodenu tabulku rozdelenia ktora sa neda opravit

No on tam nejaky HDD vidi ale podla toho ako to popisujes ma problem s nim komunikovat, preto pisem o moznom probleme s konektorom (a predtym prve co ma napadlo bol ten kabel ako som sa nan pytal, potom som si vsimol ze to je notebook).
Mozes skusit redukciu na 3.5" konektor ak mas a pripojit ten HDD k inemu PC, ak bude na inom PC OK tak je to problem na motherboarde notebooku, ak nepojde ani na inom PC tak je problem v disku, k tomu sa viac neda. SW problem (particie apod) to byt nevyzera, to je na 99% HW zalezitost.

skusal somho v inom noteboku tiez to iste
a disk z ineho som dal do tochto a fungoval tak ze to problem na motherboarde notebooku nebude.
takze problem je v disku.

preco potom qtparted nacita jeho plnu kapacitu 30GB a biose ukazuje 0MB a to mi neda pokoj.
skoda ze nemam tu redukciu na 3,5" konektor to bi potvrdilo este to posledne 1%