Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí HDD

Ahoj,

odešel mi externí WD Book a tak si potřebuji pořídit nové externí úložiště. Chci si koupit klasický HDD a strčit ho do "obalu" od poškozeného WD.
Jen nevím, který HDD pro tenhle účel koupit. Jakožto záloha bude HDD většinu času odpojený a schovaný někde v šuplíku, takže aby mu nevadilo jen občasné zapínání a nárazové zatížení. Kapacitu alespoň 3 TB, ale lépe 4 TB. V PC mám Toshibu P300 3TB, ale jinak jsem zvyklý spíše na WD, ovšem nevyznám se v těch označeních Red, Black, Blue nebo jak to je... Proto prosím o názor a o radu, co by se vyplatilo koupit.

Děkuji.

TOSHIBA P300 3TB je fajn, jak jsem psal, mám ho v PC. Jen jsem chtěl ten ext. trochu větší, protože na něj budu zálohovat právě tu Toshibu. Také se mi zdá poněkud hlučnější než ostatní HDD. Podívám se na ty RED a uvidím. Děkuji.
Co vlastně znamená RED a ta další označení BLACK atd?