
Externí HDD
Ahoj,
odešel mi externí WD Book a tak si potřebuji pořídit nové externí úložiště. Chci si koupit klasický HDD a strčit ho do "obalu" od poškozeného WD.
Jen nevím, který HDD pro tenhle účel koupit. Jakožto záloha bude HDD většinu času odpojený a schovaný někde v šuplíku, takže aby mu nevadilo jen občasné zapínání a nárazové zatížení. Kapacitu alespoň 3 TB, ale lépe 4 TB. V PC mám Toshibu P300 3TB, ale jinak jsem zvyklý spíše na WD, ovšem nevyznám se v těch označeních Red, Black, Blue nebo jak to je... Proto prosím o názor a o radu, co by se vyplatilo koupit.
Děkuji.
Co to je ten "obal" ? Kus hadru,nebo krabička s USB popř. jiným portem ?
Nevím jak to popsat, obalem jsem myslel ten externí case, co dělá z jakéhokoliv disku externí - rám na vložení HDD, napájení a USB 3 port.
Je to klasický převodník USB/SATA nebo je interfacka integrovaná přímo na disku?
Byl zakoupený jako celek, externí disk. Když odešel, s radostí jsem zjistil, že se dá vypreparovat ven a připojit přes SATU přímo k PC, takže jsem z něj dostal nějaká data. Je to klasický 3,5 disk se Satou III.
Case vypadá takto.
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/197 02565_10208552219315046_6421616530705979803_o.jpg? oh=f10d16155b8b1c36931a4956126b157b&oe=59D41BB3
Pak bych vzal ten RED asi nejspolehlivější s 3 letou zárukou,nebo levnej tenhle.
TOSHIBA P300 3TB je fajn, jak jsem psal, mám ho v PC. Jen jsem chtěl ten ext. trochu větší, protože na něj budu zálohovat právě tu Toshibu. Také se mi zdá poněkud hlučnější než ostatní HDD. Podívám se na ty RED a uvidím. Děkuji.
Co vlastně znamená RED a ta další označení BLACK atd?
RED na data 5400 ot 3 roky záruka,Black je rychlej 7200 s 5 letou zérukou (ten nepotřebuješ do BOXU),jako s tím větším 4TB nevím nemusí ti to fachat,asi bych tam dal velikost co tam byla raději,na druhou stranu když nepojede mužeš vrátit do 14 dní když objednáš přes net...
Původní tam byl WD 2TB. Mno uvidím, jak říkáš, dal by se vrátit. Nebo koupit jiný case.
No projeď si komenty u těch BOXU co se prodávaj vesměs do 2TB ok pak je to různý...