Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Neskutečně zpomalený internet a okamžité zamrznutí stahování.

Zdravím,
Už delší dobu se podotýkám s problémem, který mě opravdu štve.
Jde o to, že se poslední dobou internet neskutečně zpomalil ( Není to internetem, stahování a obecně rychlost jede dle očekávání, Steam prohlížeč mi jede úplně normálně, kupříkladu ).
Ještě k tomu zkrátka nelze stahovat, nikde. Vždy potom, co dám příkaz ke stažení musím čekat minimálně 30 minut na zahájení a poté se stáhne cca 300 kb a konec. To samé platí i pro doplňky internetu ( AdBlock, TamperMonkey, ... )
Počítač jsem již projel Avastem a Malwarebytes. Našlo mi to tzv. pup.optional.crossrider, který jsem hned na to smazal a dle pokynů jsem pokračoval. Další programy jsem si natáhl do PC Flashkou z jiného, včetně AdwCleaneru, který mi našel tak 16 infikovaných souborů a smazal jej. Hlášení z něj přikládám zde.
Chtěl bych vás porposit, pokud byste mi nějak česky vysvětlili, o čem ten pup.optional.crossrider je a pokud možno přijít na řešení. Nemusím podotknout, že i po odstranění problém přetrvává ( Zmírnil se, ale stále přetrvává ).
Díky moc,
Martin.

WiseCare, konkrétně, používám min. 1x do týdne, kolikrát i vícekrát.
Jinak jsem si tu havěť nějakou dobu zpátky proťukl, prý, že je to nějaký způsob AdWaru, co jsem četl z MalwareLabs, ale proto jsem se na to ptal zde, abych to pochopil o něco lépe. Ale hlavní priorita není tohle, hlavní priorita je tu havěť odstranit.

Lidi robia hovadiny lebo tomu nerozumeju a nejaky magor im nakukal nezmysly. Nie je ziaden dovod to pouzivat, tie kecy o nejakych chybach v registry su nezmysly. Chyba tam je az potom ked d toho vrtal nejaky dementny program, dobre to bolo predtym.
(ked ma niekto malo miesta tak si moze zmazat temp v users, na to netreba ziaden program, a nic viac)

Až je mi titanica snad už i líto:-). On to asi nemyslí zle, zkusila jsem si zadat do vyhledávače čistit pc a snad každý druhý odkaz zmiňuje právě ccleaner. No a tak se najdou tací, kteří si ho tedy stáhnou:-(

Podotýkám, že nejsem čistič, nemám antivir (snad jednou ročně mbam a adwcleaner) a ntb přesto funguje, jak má.

Netuším, jak CC funguje, nikdy jsem neměla tu čest ho poznat.
Ale když si občas zde přečtu příspěvky, tak často je za problémem právě CC.

On je asi dobrým obchodním tahem - neználek stáhne, pak se mu podělá OS a protože je neználek a neví co dál, tak šup s tím do servisu:-)

CC je servisní nástroj. Pokud víš jak jej nastavit (a následně co odstřelit), neudělá rotyku. Co user potřebuje (např. mazání tempů), najde přímo v OS. Nechat ovšem rabovat registrační databáze agresívním softem třetích stran pokládám za extrémně zhovadilé. Jestli potřebuješ odstranit určité klíče, doporučuju vlastní invenci.

Řeší se tu vůbec pořád ten problém, nebo si tu poměřujete ega?
Mele se to tady jak ve mlejně, o tom, kdo má a nemá radit.. Shodněte se a vymyslete společně řešení..
S CCleanerem jsem měl zkušenosti dávno předávno, takže si na něj nedovolím šáhnout, nechci si počítač ještě víc podělat.

osobně ti dovezu :beer:.

On to asi nemyslí zle

nemyslí vůbec.

zkusila jsem si zadat do vyhledávače čistit pc a snad každý druhý odkaz zmiňuje právě ccleaner.

to jsou řešení pro lamy, ale toto fórum nemá být lamerské.
ccleaner jim smaže tempy a jim to chvíli připadá rychlejší.

Ked prestanete pouzivat tie vase karé a cleaner rozosierace, tak zistite ze ten windows funguje skvele sam od seba az do konca vesmiru.

amen.

k logu:

# Operační systém : Windows 7 Ultimate Service Pack 1 (X64)
[#] Klíč smazán po restartu: HKCU\Software\DriverToolkit
[-] Klíč smazán: HKLM\SOFTWARE\WISECLEANER

ta instalace musela vypadat.
ultimate verze je poznávací znamení (signum diaboli), tu si zásadně instalují ty největší lamy. proto je to pomalé a plné spyware.

Opravdu nevím, jak je to možné, ale stahování se rozjelo, aniž bych cokoli dělal, nevím, co je na tom pravdy, ale počítač asi regeneroval ztráty či co :D.
Každopádně, díky moc za rady, cením si jich a příště použiji před vstupem sem :).
Omlouvám se za čas, který jste tu nejspíš strávili zbytečně.
I problém s AdBlockem jsem vyřešil.
Znovu, díky všem.