Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prepojenie PC

Ahojte. Mozete mi poradit? Mam pocitac u mamky a hned vedla som postavil dom a tam mam notebook. Sme napojeny na jednu wifi siet. U mamky mam plno filmov na HDD a chcel by som ich nejak dostat do NB v mojom dome cez siet. NB mam prepojeny v dome na projektor a chcel by som hned pozerat nejake filmy. Je neaky program ktory mi umozni na notebooku hned vidiet adresar s filmami v pc ktorz mam v dome u mamky? Dakujem

Sme napojeny na jednu wifi siet

to je hodně neurčité. jestli má každý svůj vlastní router, pc na sebe nevidí.
jestli nemyslíš wifi od poskytovatele internetu, ale vlastní wifi z domácího routeru, šlo by to, viz výpis nastavení:

ipconfig -all

disk v síti se dá nasdílet:

net use x: \\ip.adresa.pc2\disk$ /user:uživatel2 heslo2

než se to domácím bastličům podaří pochopit a nasdílet, je pro ně rychlejší si jít koupit externí disk.

pingnou si ty pc na sebe?

ping ip.adresa.pc2

informaci o nastavení těch pc jsi sem nedal:

ipconfig -all

tam je vidět tvá aktuální ip adresa i brána = router.

pro sdílení si vypiš help:

net help use

za tu dobu už jsi mohl mít dávno přenesená k sobě - ať už na jiném disku, nebo nasdílením:

net use x: \\ip.adresa.pc2\disk$ /user:uživatel2 heslo2

ale když ani nedokážeš najít, kde v pc máš filmy ke sdílení, nevěřím že do konce prázdnin rozchodíš přístupová práva z druhého pc.
jednodušší je ty filmy kopnout na druhý disk.