Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Posunutá pracovní plocha

Dobrý den,
moje známá má problém s počítačem - z ničehož nic se jí posune pracovní plocha směrem dolů, tak, že je z ní vidět jen cca 7cm. Její počítač je staršího data, běží na něm Windows 98. Podle jejího popisu tato chyba nastává náhodně - bez vazby na start aj. a opraví se restartem (někdy až několikanásobným) systému. Podle jejích slov se jednou chyba opravila když přejela prsty přes tlačítka na monitoru...
Řešil už někdo z Vás tento problém? Prosím poraďte, zda je tato chyba pouze softwarová (tedy by pomohla reinstalace) nebo jestli se jedná o chybu hardwarovou (starší počítač). S takovou chybou se setkávám poprvé a nerad bych její firemní počítač zatěžoval zbytečnou reinstalací...
Díky

Podle toho jak povídáš to o tom jak přejela prsty přes tlačítka monitoru bych to spíše viděl na špatný monitor než PC.Chtělo by to jet-li je možno zkusit při chybě nebo i jindy jiný monitor.Tím bych asi začal.

ad poslední věta) stahni si někde linux, který jde bootovat z cd a na vyzkoušení si to mužeš zkusit na měm.
Nevim jak ostatní monitory, ale já si to tlačíkama mužu také takhle posouvat, takže ano muže to nát i tim - ale ty restarty jsou divné.