Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zákaz Windows Update - ano/ne ?

Dobrý den,

po včerejší anabázi s nejnovější várkou aktualizací (pro WIN 10) vážně zvažuji zákaz Windows Update. Způsob provedení jsem si vyhledal (msconfig atd.), ale chtěl bych znát názor znalejších uživatelů na vhodnost/nevhodnost tohoto kroku. Mám zejména obavy z absence aktualizace ovladačů, bo jsem naprostý počítačový analfabet a nevím, jak by to dopadlo, kdybych si je měl zjišťovat, vyhledávat, stahovat a instalovat "ručně"... :-/ Děkuji předem za odpovědi.
Změna kategorie, původně: Operační systémy (Kurt)

Ovladace netreba updatovat, ked raz funguju spravne, tak to bude fungovat spravne aj zajtra, ovladac nehnije.
Update windows su ale potrebne ptz obcas zaplatavaju aj pripadne bezpecnostne rizika. Ja osobne mam updaty na oznamit a sam sa rozhodnem kedy to urobim, a ovladace vobec, ale to neni W10. W10 bude asi pouzitelne az ked do toho prestanu vrtat dementi, mozno niekedy v 2018 2019, snad sa potom dementi vrhnu na nejake W11 a daju pokoj.

... Mám zejména obavy z absence aktualizace ovladačů, ...

Odborníci naopak aktualizaci ovladačů vypínají. Protože ovladače nijak nestárnou, nepráší se na ně a tudíž neztrácejí výkon. Pokud fungují, není třeba je aktualizovat. Naopak - automatickou instalací ovladačů se Ti může do PC dostat ovladač, který bude zlobit, protože nepochází přímo od výrobce HW, ale od MS.
A obavy z ručního vyhledávání ovladačů mít nemusíš - jednak (jak už bylo napsáno), to nemusíš vlastně vúbec dělat (jen při instalaci Windows a nebo pokud něco nebude fungovat) a druhak ovladače nemusíš hledat po všech čertech, ale stačí zajít na stránku výrobce HW (především základní desky) a tam je najdeš hezky všechny pohromadě. Dobrý návod je třeba zde.

Aktualizace WIN10 jsou ZLO a PEKLO. Už jenom proto, že nemůžeš vybrat co se nainstaluje. Jedna debilně udělaná nám teď zrušila v práci jednu funkcionalitu a není toho boha jak to vrátit zpátky :-(. Tohle Mrkvosoft opravdu zpizdil.

automatická aktualizace ovladačů přes winupdate je debilita - čili přesně to, na co se windows zaměřují.
dá se to prý zakázat.

nemáš žádný důvod neustále jebat do ovladačů, nech je na pokoji. když tomu nerozumíš, máš si pc koupit s předinstalovaným systémem, kde už jsou ovladače správně nainstalované.

To jsem udělal, pořídil jsem si NTB s předinstalovaným OS a vůbec do něj nezasahuju, bo je to pro mě "španělská vesnice". Měl jsem jen obavu, abych - po zákazu Windows Update - jednoho dne nezapl NTB a nezjistil, že mi něco nefunguje z důvodu zastaralého ovladače... Každopádně zkusím WU zakázat, i kvůli tomu výročnímu Creators Update, z něhož mám stažený zadek prakticky už od chvíle, kdy byl oznámen...

Abych pravdu rekl, nevim jak jsem to nastavil, ale Windows 10 mi ovladace neaktualizuji a to je dobre, protoze ovladace mas aktualizovat az kdyz zjistis, ze neco nefunguje.

Jinak mam aktualizace Windows 10 povolene s odlozenim o 7 dnu, vic nejde. (Ctu tu, ze snad uz je vic, ale ja to zatim nemam, budu jen rad a nastavim 10 dni, to mi bude stacit.)