Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zákaz Windows Update - ano/ne ?

Dobrý den,

po včerejší anabázi s nejnovější várkou aktualizací (pro WIN 10) vážně zvažuji zákaz Windows Update. Způsob provedení jsem si vyhledal (msconfig atd.), ale chtěl bych znát názor znalejších uživatelů na vhodnost/nevhodnost tohoto kroku. Mám zejména obavy z absence aktualizace ovladačů, bo jsem naprostý počítačový analfabet a nevím, jak by to dopadlo, kdybych si je měl zjišťovat, vyhledávat, stahovat a instalovat "ručně"... :-/ Děkuji předem za odpovědi.
Změna kategorie, původně: Operační systémy (Kurt)

automatická aktualizace ovladačů přes winupdate je debilita - čili přesně to, na co se windows zaměřují.
dá se to prý zakázat.

nemáš žádný důvod neustále jebat do ovladačů, nech je na pokoji. když tomu nerozumíš, máš si pc koupit s předinstalovaným systémem, kde už jsou ovladače správně nainstalované.

To jsem udělal, pořídil jsem si NTB s předinstalovaným OS a vůbec do něj nezasahuju, bo je to pro mě "španělská vesnice". Měl jsem jen obavu, abych - po zákazu Windows Update - jednoho dne nezapl NTB a nezjistil, že mi něco nefunguje z důvodu zastaralého ovladače... Každopádně zkusím WU zakázat, i kvůli tomu výročnímu Creators Update, z něhož mám stažený zadek prakticky už od chvíle, kdy byl oznámen...