Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako zakazat neustale potvrdzovanie spustenia vbs / nastvenie vbs ako doveryhodneho suboru

Aplikacia (exe) ktora spracovava bejake zaznamy z databazy vola externy skript vbs. Spustenie pre kazdy zaznam musim potvrdit, ze ano chcem spustit. A pre 1000 zaznamov je to celkom o drzku. Ako potlacit taketo chovanie? NAsiel som v nastaveni IE polozku "Spustanie aplikacii a nedoveryhodnych suborov", to som povolil, - takto to funguje, spsuti bez dotazu, ale teraz mi beha hlasenie , aj IE ked otvorim, ze mam nebezpecne nastaveny IE, ci ho ma opravit . . . Nieje nejake ine riesenie? Win 10, office2016

Ale malo by to tam byt.

Potom si este mozes skusit vytvorit si na svojom PC novy .vbs subor pomocou trebars notepadu, a skopirovat do neho obsah povodneho.
Rozdiel bude potom prave len v tych metadatach. Neskusal som ci to staci (ak ne tak budes muset sachovat asi s manifestami to neviem zhlavy)

okrem klasiky - obecne, podrobnosti, predch., verze a zabezpeceni, je tam len Skript, kde sa da nastavit zastavenie skriptu po x sekundach a zaobrazit/zakazat logo pokial je skript provaden v prikazove radce. Zabezpeceni klasika, pre skupinu/uzivatela povolit zakazat menit, citat, zapisovat . . . . povolil som uplne rizeni . . .