Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC Sestava

Dobrý den, bratranec přemýšlí o novém PC a má rozpočet 10k a počítač by potřeboval na hraní a na natáčení (to nebude problém každá grafika už umí enkodovat). Mohli byste mi prosím zde poslat nějaké dobré sestavy. Jelikož když jsem já zkusil poskládat tak to vyšlo vždy kolem 12 000Kč-15 000Kč

to nebude problém každá grafika už umí enkodovat

Jiste ale na hrani a nekodovani potrebujes dvounasobny vykon. Dost casto se letsplayeri na youtube omlouvaji ze jim obraz trha, protoze si jako chudi studenti nemohou dovolit vice nez GTX1060 a potrebovali by GTX1080. No a ty nemas rozpocet pomalu ani na GTX1050.

Já Tubici jako zdroj moc neberu, už v TTD CPU má chybu, FX není osmijádrové CPU, ale čtyřmodulové. Nehledě na to, že cena je vyšší a výkon na jádro nižší a spotřeba vyšší, pak hlavní důvod je v dávno mrtvé platformě AM3+ a DDR3.
Já bych si počkal na Ryzen R3, jak na tom ve hrách a vůbec v aplikacích bude a zda se náhodou: "Jedna paní povídala" nestane smutnou skutečností.

...Created by Dragodast.. To je ale rozkošné! Mimo CPU se tam čachruje se vším ostatním! Nač jedna ZD je mATX, druhá ATX, jedna s čipsetem B150, kde musí být patřičný BIOS, druhá s B250, kde podpora CPU je, další jsou OP, jedny normální výrobce, druhé Erosvolveo, u obou není zdroj,...

"Vyrobce" Evolveo nakoupi pameti, oznackuje svym logem a proda. Na tom neni az tak nic spatneho, to dnes dela kde kdo, ale Evolveo je vyhlasene tim, ze bere od kohokoli, tudiz mohou byt pameti OK, ale take nemusi. Proc to riskovat, kdyz nejsou levnejsi nez jini vyrobci pameti.