Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nákup na inzerát

Dobrý deň.
Už dlhšiu dobu nakupujem počítačové komponenty na inzerát. V poslednej dobe ma veľmi naštvalo to, že som kúpil staršiu grafickú kartu ktora nefungovala, no najnovšie pamäť RAM. Počítač sa samovoľne reštartuvával, tak som skúsil program Memtest, ako tu odporúčate, a zistil som, že má vadné bloky. Čo robiť v takomto prípade, ak komponenta putovala ku mne cez poštu (dobierkou, pre veľkú vzdialenosť predajcu), ak predajca si bol vedomý toho,že je vadná ?
Ďakujem za rady.

Ako chces dokazat ze predajca si bol vedomy toho ze je vadna? A ako chces dokazat ze si ju nepokazil ty alebo ze sa neporala cestou k tebe, napr. elektrostatickym vybojom? Bola zabalena v antistatickom obale?
Skontroluj v BIOSe nastavenie casovania RAM, skus tu novu RAM samotnu, a v BIOSe nastav RAM timing na Auto, alebo by SPD, a zopakuj test.

V takom pripade by som sa otocil a povedal im "tak s tym si vy delejte co chcete".
Ja nekupujem RAM v takych polnohospodarskych predajniach. Vsetky PC karty a moduly ktore som doteraz mal mi boli predane v antistatickom obale, ESD ochrana je jedna zo zakladnych veci pri praci s citlivou (MOS) elektronikou.

V RAM nie je ziadna baterka takze hlinikova folia by bola tiez OK (IMHO lepsie ako nic).

Netvrdim ze sa RAM hned pokazi ked nie je v obale, ale je to celkom mozne ze sa elektrostatikou poskodi ak nie je chranena a transportuje sa kadetade, prip. ak by to niekto len tak bez obalu strcil do vrecka alebo do igelitky apod, a hlavne ak aj ludia pri manipulacii capu prstami po spojoch (lepsie je chytat dosky za bocne hrany).

Na bazarovy od firmy asi jo, ale ne na neco od obycejnyho cloveka, navic nemas sanci prokazat, ze ti to prislo nefunkcni. Inzerat na dalku je proste riziko, ktere se nevyplaci podstupovat. Nakup na inzerat jedine s odzkousenim. Jinak je lepsi ty penize vsadit a jeste muzes neco vydelat.