Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nákup na inzerát

Dobrý deň.
Už dlhšiu dobu nakupujem počítačové komponenty na inzerát. V poslednej dobe ma veľmi naštvalo to, že som kúpil staršiu grafickú kartu ktora nefungovala, no najnovšie pamäť RAM. Počítač sa samovoľne reštartuvával, tak som skúsil program Memtest, ako tu odporúčate, a zistil som, že má vadné bloky. Čo robiť v takomto prípade, ak komponenta putovala ku mne cez poštu (dobierkou, pre veľkú vzdialenosť predajcu), ak predajca si bol vedomý toho,že je vadná ?
Ďakujem za rady.

Ako chces dokazat ze predajca si bol vedomy toho ze je vadna? A ako chces dokazat ze si ju nepokazil ty alebo ze sa neporala cestou k tebe, napr. elektrostatickym vybojom? Bola zabalena v antistatickom obale?
Skontroluj v BIOSe nastavenie casovania RAM, skus tu novu RAM samotnu, a v BIOSe nastav RAM timing na Auto, alebo by SPD, a zopakuj test.

V takom pripade by som sa otocil a povedal im "tak s tym si vy delejte co chcete".
Ja nekupujem RAM v takych polnohospodarskych predajniach. Vsetky PC karty a moduly ktore som doteraz mal mi boli predane v antistatickom obale, ESD ochrana je jedna zo zakladnych veci pri praci s citlivou (MOS) elektronikou.

V RAM nie je ziadna baterka takze hlinikova folia by bola tiez OK (IMHO lepsie ako nic).

Netvrdim ze sa RAM hned pokazi ked nie je v obale, ale je to celkom mozne ze sa elektrostatikou poskodi ak nie je chranena a transportuje sa kadetade, prip. ak by to niekto len tak bez obalu strcil do vrecka alebo do igelitky apod, a hlavne ak aj ludia pri manipulacii capu prstami po spojoch (lepsie je chytat dosky za bocne hrany).