Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoký ping - poskytovatel nevidí problém

Dobrý den,

poslední 2 dny mám problémy s pingem u mého internetu. Ráno je vše ok a kolem poledne až do večera to je peklo. Ping někde kolem 500-1000 ms s tím, že občas na pár minut spadne na standard kolem 20-30 ms. Internet mám zařízen přes ADSL u společnosti Vodafone 20/2. V domácnosti to využíváme 3 ale nikdy s tím problém nebyl (na rozdíl od firem jako UPC apod.). Zavolal jsem na obsluhu, tam to zkontrolovali a řekli mi, že problém u nich není. Poté jsem tedy vše nepotřebné vypnul, úplně osekal PC od běžících blbostí a zkoušel jsem ping jak přes internetové stránky tak i výsledky z příkazového řádku. No nevím jak to chlapci kontrolovali ale já mám stále ms, některý stránky mi dokonce naměřily maximum někde na 1500 ms. Chci se zeptat, jak se tohle dá řešit? Je problém někde u mě? Jak ho můžu najít a případně vyřešit? Předem děkuji všem za ochotu a čas věnovaný mému problému.

Ale ano, ping je garantovaný, jen rychlost ne, jenže já moc často nestahuji a průměrně se to pohybuje kolem 17/2 místo 20/2. Já tu neřeším smlouvu, já tu řeším skutečnost, že poskytovatel mi sdělil, že závada není u něj.

A upřímně mi tu přijde absurdní řešit moji smlouvu, kterou mám už asi 3. rokem. Já tu řeším zcela odlišný problém a to fakt, že potíže s pingem jsou nejspíše někde na mé straně a jelikož jsem tohle nikdy řešit nemusel a neřešil, nevím co je špatně a jak to napravit, víme? :)

Promiňte ale přijde mi že jste natvrdlý (nejslušnější slovo co mě napadlo). Já tu neřeším moji smlouvu, chápete? Já tu řeším fakt, že poskytovatel mi potvrdil z jeho strany stejnou kvalitu služeb jaké se mi dostává každý den ale chyba vznikla někde na mé straně. Bude lepší, ve vší slušnosti, když se už nebudete vyjadřovat. Řešíte tu úplně něco jiného a mě nebaví odpovídat na blbosti, děkuji.

To je tak když člověk neví o daném problému ani pumpičku ale vrtá se do toho, že? :) Ztrácíte tu čas a já se akorát můžu smát, že tu ze sebe zbytečně děláte blbce (po tomhle výstupu si dovolím i odhadovat věk pod 18).

Na stolním PC s Windowsy = 120 ms
-s Linuxem = 117 ms
Notebook s Windows = 31 ms
Pro jistotu jsem to zkusil ještě na telefonu (Android) = 41 ms.

Znamená to tedy, že problém bude někde v PC? Stolní PC mám připojen kabeleme k routeru (ale ten jsem vyměnil) a zbytek jel na wi-fi.

To mi taky došlo :D Můžu to ještě zkusit napojit na jiný hardware, ta karta je stará asi půl roku a nelíbí se mi, že by blbla (doporučení mám odtud na ni). No děkuji za pomoc, jak říkám toto se mi nikdy nestalo a v PC nejsem zrovna odborník.

celkem to trvalo, než vypadl způsob připojení. kabel je vyměněný = dobře.
router má tajný typ a stáří.
typ síťovky je taky tajný, ale tipuju integrovaný realtek. pokud je instalace ovladačů vlastní, až tehdy to bývá problém.
některý z krámů používá torrent?
ale těžký ping má jen stolák, nejjednodušší bude zítra zajít pro novou síťovku.

Ked poskytovatel hovori, ze u nich problem neni, tak je vhodne vediet ako to oni zistuju ked dojdu k takemu vysledku. Mozem prezradit, ze poskytovatel poskytuje sluzby na svojej sieti za ktore je zodpovedny. Jeho ine siete nezaujimaju aj keby mali poruchu a pingy nad 1000ms. Ping meria iba vo svoje sieti, t.j. z jeho infrastruktury na modem ucastnika. Urcite nemeria ping tak ako ty, na niektory nahodne zvoleny server v Internete. Zisti si IP adresy niektorych serverov svojho poskytovatela a len tie meraj pingom ak chces obvinit poskytovatela.