Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 8gb nealokovaná oblast na sata3 disku se kterou nelze nic dělat.

Koupil jsem použitý hdd Seagate Barracuda 7200.12 500GB. Disk vypadal, že je v dobrém stavu prošel všemi testy. Když jsem prováděl instalaci windows instalátor našel dva oddíly a jednu nealokovanou oblast 8gb. Když jsem oddíly zrušil byl jsem překvapen, že se ty nealokované oblasti nespojily v jednou, ale pořád zůstaly dvě. Po instalaci windows je ta oblast vidět jako disk 1 neznámý formát (disk 0 je to ostatní). Zkoušel jsem různé nástroje (od acronisu, paragon hd manager a správa disků ve windows ) a všechny snahy něco provést skončily chybovou hláškou. Netušíte někdo co to může být?

No právě seatools byl druhý testovací nástroj. Napřed jsem zkusil hdd tune.
Jinak k těm chybovejm hláškám- když otevřu správu disků, první vyskočí tabulka že tam je ten 8gb prostor a jestli nechci vytvořit oddíl(svazek) a když dám ano po chvíli to napíše vytvoření se nepovedlo. U Acronisu si to už nepamatuji, u toho paragon hd manageru tam to provádělo tři věci. První dvě se povedly (druhá byla formátování a třetí mounting, tak ta se nepovedla.
Omlouvám se za neúplné a trochu chaotické odpovědi, ale už jsem ten pc musel odevzdat, byť jen dočasně kvůli dovolené.

když otevřu správu disků

hlavně že screen je celou dobu tajný.
zkus to aspoň obkreslit v ascii-art.

windowsí správa disků je dost tupá, zásadně schovává informace kamsi za roh.
acronis disk director funguje, stejně tak partition wizard.

jedna technická: mbr disky podporují 4 primární oddíly.
windows k nim při instalaci přidají své skryté bootloadery a recovery a může se stát, že volné místo už není s ničím spojité a neuděláš z něj disk.