Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LED monitor HP - pálí se tlumivka

Ahoj, pěkný den přeji všem.

Mám tu menší problém. Mám doma LED Monitor od HP a bez problému fungoval. Funguje stále (beze změny kvality) jen po pár minutách z něj začne vycházet kouř.
Když jsem ho rozdělal tak jsem zjistil že je opálená měděná tlumivka(spirála). Nic jiného podle optické kontroly zasaženo není. Nesetkal se s tím někdo z vás?
Ta tlumivka je ještě omotaná nějakým kouskem slizkého papíru. Ten sice mohu odstranit ale to nic nemění na tom že by se tak moc asi zahřívat neměla.
Bude stačit výměna té tlumivky? Nebo je to někde v napájení a jde do ní víc než by mělo?

Předem velice děkuji za jakoukoli radu či připomínku.

S přáním hezkého dne D. L.

Taka jak je na obrazku urcite vadna neni, tam nema co byt vadne. To je len drat. Vada je inde (tipujem odpaleny tranzistor menica, alebo ine vady tykajuce sa nejakeho DC menica)
BTW. a nemusi to byt tlumivka (nic netlumi), moze to byt pouzite ako cievka alebo toroidne trafo ak je tam vinuti viac.

Špatně jsi mě pochopil. Nasměruj fotoaparát na tlumivku a okolí, udělej čelem vzad a vyfoť pumprdlíky, co máš na poličce, protože ty nás zajímají. Nějaká blbá tlumivka ne, natožpak kde je zapojená...
Děláš ze sebe takového vola pravidelně, nebo to teď náhodou takhle vyšlo?