Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje prohlížeč Google Chrome

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Nejde mi spustit prohlizec google chrome (u mozilly mi to teď píše "couldn load XPCOM - do teď normálně fungovala). Stalo se tak po dnesní aktualizaci operačního systému Windows. Aktualizace jsem zkusila odinstalovat, ale prohlížeč stále nereaguje. Počítač už jsem také několikrát restartovala, žádné víry mi antivirový program nenalezl. Zkoušela jsem ho zapnout z listy, plochy i přes nabídku start. Že začátku se ikona na liště zbarví jako při otevírání, během chvilky ale označení opět zmizí. Je tu nějaká možnost, jak tento problém vyřešit aniž bych přišla o uložené záložky a historii?
Děkuji moc za veškeré odpovědi.

víc mě nenapadá.
smířit se zatím s jiným prohlížečem (všechny ostatní než chrome jsou lepší nebo bezpečnější) a doufat, že chyba postihla mnoho majitelů chrome a že to m$ nebo chrobák někdy opraví.

třeba stupidní prohlížeč seznam (založený na chrome) by teoreticky mohl používat stejné záložky.

nefunkční firefox: best-fix-couldnt-load-xpcom
https://www.repairwin.com/firefox-xpcom-error-coul dnt-load-xpcom/

Tento problém můžete vyřešit jednoduše vymazáním cookies a mezipaměti. Pokud se stále vyskytne tento problém, bude jediným řešením jeho opětovné instalace.

Takové problémy jsou běžné ve Firefoxu, jako například jen podívat se na tyto zdroje:

https://www.ifixit.com/Answers/View/422457/What+does+%27couldn%27t+load+XPCOM%27+mean

https://www.techwhoop.com/couldnt-load-xpcom/

Pokuste se nejprve vymazat soubory cookie, protože to může vyřešit váš problém.