Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Samovolné podtaktovávání procesoru v zátěži (AMD X4 860K)

Dobrý den,
Potřeboval bych poradit procesor se vždy při plné zátěži podtaktovává na 3Ghz nebo 3.5Ghz,
napětí je: základ 1.307v přidal jsem offset +0.10000v procesor je taktován na 4.2Ghz na zatěžování cpu používám - FurMark,
sledování teplot a taktu procesoru - coretemp a výsledné testování cpu - cinebench R15 s tímto kolísavým taktem jsem skoroval 246 bodů na multicore testu,
programy jako AMD OverDrive jsem zkoušel ale vždy mi Pc u toho spadne.
V Biosu je vyplé Turbo (CPB), APM Master, AMD PowerNow, dálé je nastavené CPU Power Phase Control - Optimized.
Prosím o pomoc už si nevím rady procesor s nižším taktem omezuje moji celkem výkonou GPU u většiny her ale i tak kdyby jel procesor na plný výkon,
tak je to bottleneck.

Pc specifikace:
CPU: AMD Athlon X4 860K offset z 1.35v na 1.45v 4.2Ghz
MBO: ASUS A88X-Gamer Bios 1607
RAM: Kingston HyperX Fury 2x8GB DDR3 1866Mhz
PSU: Corsair V550
GPU: R9 380 4GB OC
HDD a SSD: SSD Kingston HyperX Fury 120GB, HDD WD Blue 1TB
Chladič: Fera 3 He 1224
OS: Win 7 64bit Ultimate

Tak je asi nieco pretazene alebo prehriate, trebars DC menice alebo co si to tam vsetko monitoruje. Alebo samotne CPU.

Ked ti pc pri zatazovom teste spadne, tak je to uz pretocene moc. Skus ist nizsie, 4GHz, apod. (a hlavne skus znizit to napatie, nech to tolko nezere)

Ked to znizuje nasobic aj Vcore tak to robi cpu schvalne asi bud kvoli nejakemu vonkajsiemu signalu ze na doske je nieco pretazene, alebo interne kvoli tomu ze sam je prehriaty.
Vidim na obrazku ze este neni na Tjmax, ale ci to ten coretemp uplne spravne interpretuje neviem.
Ale ak mas nejaky vetrak zvysny tak skus vtedy ked sa to podtaktuje zobrat vetrak do ruka a namierit na rozne veci na doske a kukat. Hlavne teda na DC menice vedla CPU.
Mas vezovy chladic na CPU co fuka len do boka?
inac potom este kukat v biose co tam moze byt za funkciu co by nieco omezovala, pozret si vsetky polozky.

P.S. este by to mohol znizovat windows, ale neviem preco by to robil ptz win by to mal riadit podla zataze (a zataz je na 100%). Ale bios by mohol v ACPI nastavit tzv pasivny cooling uz pri 65 stupnoch apod, hladaj v biose ak tam nahodou najdes nieco o ACPI passive cooling apod tak to povypinaj.

Bylo mi divné že i v idlu měl procesor 61 stupńů proto jsem odmontoval chladič a zjistil jsem že teplovodivá pasta byla ůplně zatvrdlá a chladič špatně namontovaný nanesl jsem novou pastu Artic MX-2 zamontoval jsem zpátky a cpu jede v idlu na 39 stupńů a při plném loadu 52 stupńů. Děkuji všem za pomoc problém je vyřešel bylo to jenom kvůly teplotám teď jede cpu při plném zatížení na kýžených 4.2Ghz konečně..