Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vlastní instalační médium/bitová kopie windows

Ahoj,

měl bych dotaz pomocí ImageX hodlám zachytit OS do vlastní bitové kopie. Jak to provést není problém nástroj sysprep atd... Jedná se o Win 10, který bude obsahovat nějaké nainstalované programy/nastavení windows/uživatele atd...

ALe mám dotaz jaké máte zkušenosti s vlastními instalačkami/bitovými kopiemi a jejich nasazení/instalace na další počítače? Nesníží se tím rychlost systému? Je to spolehlivé?

Nebo myslíte, že je lepší každý pc dělat stejně ručně, ale vzhledem k tomu, že jsem našel spoustu zajímavých článků o využití ve firmě, mě zajímají Vaše zkušenosti.
Děkuji předem za rady

díky moc za odpověd, prosimtě můžu se zeptat, jaký je rozdíl mezi tím, když počítač připravím jak chci a poté restartuju pomocí imagex a zachytím obraz. Nebo když u sysprepu zvolím audit mode a budu upravovat až v něm a poté zachytím pomocí imagex? Ještě k zachycení, jestli srpávně rozumím tak pomocí sysprep/generalize vymažu věci jako SID, licenci, jméno pc a tak?

Ještě jednou děkuju za radu

Tak to netuším jaký je v tom rozdíl, já používám vždy ten obecný postup s audit modem, prostě při OOBE kliknu na SHIFT+CTRL+F3 a přepnu do audit modu, pak provedu co chci, po úpravách provedu pro jistotu restart opět do audit modu (bez restartu po úpravách mi to občas blblo při instalaci), provedu sysprep generalize, vypnu, zachytím.
Jo, to druhé je tak jak píšeš.

Jak zachytávám já? Ve fyzickém počítači vytvořím disk z vhd souboru. Poté vytvořím virtuálku ve vmware a jako disk připojím ten disk, který je ve fyzickém počítači vytvořen z vhd. Poté připojím ve virtuálce iso instalačku Windows a spustím instalaci na ten připojený disk. Až se dostanu k OOBE tak zmáčknu SHIFT+CTRL+F3 a spustím Windows v audit módu. Poté provedu s Windows úpravy jaké chci. Poté provedu restart a opět až tam je OOBE tak spustím Windows v audit módu. Poté provedu sysprep generalize a Windows vypnu. Ten Windows leží na tom disku z vhd a je tedy dostupný přímo z fyzického počítače i při vyplé virtuálce. Ve fyzickém počítači jej tedy z toho disku zachytím. Poté mám wim a můžu na něm provést další úpravy, třeba tak, že jej namountuju. Nebo klidně přímo na wim bez mountování pomocí utilitky wimlib.
WIN PE s ImageX nemám, nepotřebuju to.

Ten vhd disk mám ve fyzickém počítači. Prostě ve fyzickém počítači vlezu do Správa disků, dám Akce, dám Vytvořit virtuální pevný disk. Já jsem zvyklej to dělat takto, je ale možné, že to jde ve virtuálce instalovat i na normální oddíl ve fyzickém pc, nezkoušel jsem. No a ve virtuálce prostě to písmeno připojím jako disk. Vidět to jde přímo z virtuálky i z fyzického pc. No zachytím to normálně, prostě jej ve fyzickém pc mám připojenej na písmenu H tak jej zachytím pomocí imagex z písmene H.

okej udělal jsem to stejně nainstaloval jsem ve virtuálu win 10 a všechno prostě připravené k zachycení, akorát nyní se mi ve widnows zobrazují dva oddíly L a M, L je rezervovaný systémem (100MB) a na M je nainstalovaný systém z virtuálu. Je správně že ted na fyzickém počítači spustím DISM /Capture-Image /ImageFile: "F:\MyNewInstall.wim" /CaptureDir: "M: " /Name:
"xx" /Compress:fast /Verify /Bootable /CheckIntegrity

také to děláš takto stačí to?

Přiřadil jsi ve fyzickém počítači tomu disku z vhd místo a písmeno jednotky a naformátoval ho? Pokud ne tak to udělej před instalací windows ve virtuálce pokud to chceš mít na jednom oddíle. Mně to zůstává na jednom oddíle pokud mám ten oddíl vytvořený ve fyzickém počítači.
Zachytávej jak chceš podle toho co potřebuješ. Ale stačí použít:

Dism /Capture-Image /ImageFile:install.wim /CaptureDir:H: /Name:Drive-H

jo to bude ono, vše jsem udělal nainstaloval jsem si novej virtual a spustil v něm už svů vlastní windows.wim, aplikovani probehlo bez problemu, ale po startu mi najede plocha windows (upraveny system jak ma byt) ale najede mi do audit modu, jak to mas ty? Kdyz pouzijes vlastni bitovou kopii na novy pc a nabootujes z nej, dostanes se do oobe a tam si to naklikas?

Automatizace se řeší pomocí vytvořeného Unattend.xml ve Windows System Image Manager (najdeš jej ve WADK) a Unattend.xml pak stačí nastavit v sysprep:
sysprep /generalize /shutdown /oobe /unattend:F:\Unattend.xml
Popisovat ti ale nebudu jak se vytváří, to si najdi na netu, myslím, že informací na to najdeš dostatek .-)