Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejasnosti okolo zostavy za 1600e/42K czk

Ahoj, zakladám nove téma zaoberajúce sa mojou zostavou a chcel by som sa poradiť ohľadom pár vecí..

(prvá téma ktorá sa zaoberala mojou zostavou: http://pc.poradna.net/q/view/1731024-nechal-som-si -navrhnut-pc-zostavu-za-zhruba-1600e-42000czk)

Moje zistenia okolo ceny: Pokiaľ budem kupovať moju zostavu iba z czc.cz, tak moja zostava je na 44 tisíc.
ALE ak kúpim tuto istú zostavu na SK, tak ma to bude stáť iba 39 tisíc (ako som k tomuto číslu došiel, vyjasním)

Takže, ak si kúpim všetky tieto komponenty na Slovensku za tú najnižšiu cenu z rôznych obchodov (asi 6 alebo aj viac) tak zostava bude stáť 39 tisíc (a to som dokonca zdražel RAM na a HDD na 2TB z 1TB pôvodného)..

ALE teraz je tu jeden problém, s ktorým potrebujem poradiť: Keď si kúpim komponenty zo 6 obchodov, tak ako budem prípadne reklamovať zostavu.. ktorej pobočke? mám to ručne diagnostikovať, vymontovať a poslať už danému obchodu? (na takéto veci nemám znalosti takže asi ťažko :D) Alebo budem potom musieť platiť iným "kamenným predajniam", ktoré to spravia za mňa alebo čo mám vlastne robiť v takej situácii.. síce ušetrím dosť peňazí, ale stojí to za to? prosím poraďte

+ taká drobnosť.. Tá bedňa čo som si dal do zostavy, nwm či sa tam bude dať vstavať mechanika.. či budem potrebovať prenosnú mechaniku alebo nie

Celá zostava v tomto linku v pôvodnom stave: https://www.czc.cz/204092,204591,164760,110330,192 164,185922,180686,168553,107104,197359/kody

S tym autom je trocha mimo IT, ale dobre.

Dam priklad priamo:
Obchodne podmienky medzi vyrobcami a predajcami sa daju nastavit rozne.
Jedna nemenovana spolocnost (predajca PC komonentov), si dohodla s vyrobcom "lepsie" ceny, s tym, ze reklamacie riesi vo vlastnej rezii.

Chcel by som vidiet, ako by riesila reklamaciu s clovekom, ktoremu nic nepredala.

Jednoduše reklamuješ to, co si odneseš z obchodu. Pokud si koupíš hotovou sestavu, nebo si ji necháš složit, reklamuješ celek, prodejce si zjistí, kde je problém, případně u značkové sestavy ji celou posílá dál.
Když si přineseš z obchodu patnáct krabic, reklamuješ patnáct samostatných věcí. Že sis z toho udělal sestavu je tvoje věc, taky jsi to mohl rozdělit mezi patnáct různých počítačů jako upgrade. Pokud si objednáš součástky, složíš si je a budeš chtít po jednom obchodu řešení problému, je to jen o jejich dobré vůli, případně o ceníku práce.

Dalo by sa to, len je to moc zdĺhavé.. tak radšej si to objednám z jedného obchodu naraz.

Ale teraz by som chcel prejsť ešte tu samotnú zostavu ktorú som teraz navrhol podla ceny https://www.czc.cz/204092,185922,168553,107104,197 359,195526,178436,204596,187659,197813,111718/kody

napr. či je tam dobrá základná doska https://www.czc.cz/msi-z270-pc-mate-intel-z270/204 596/produkt
(tato tam bola predtým drahšia) https://www.czc.cz/msi-z270-gaming-pro-intel-z270/ 204591/produkt

Alebo ten disk či je dobrý SSD od intelu..