Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Řešení prodloužení Wi-Fi signálu

Zdravím,

potřeboval bych se s vámi poradit ohledně realizace této věci-
ze zásuvky jde do routeru adsl kabel, to je nepodstatné. Teď z toho routeru chci vyvést kabel cca 15-20m pryč, tam píchnout nějaký router/ap a zesílit tím Wi-Fi signál. Potřebuju ale co nejlevnější řešení a aby se ten router/ap nemusel napájet, chci vést jen jeden kabel, tak to vyřešit přes nějaký POE adaptér. Z toho nového routeru/ap potřebuju signál dostat jen přes jednu zeď, takže to nemusí být bůhví co.

Můžete mi dát nějaké tipy na router/ap + POE adaptér?
Hledám to nejlevnější řešení, jak to jen půjde.

Díky

koupíš 20m telefonního kabelu, půjčíš si krimpovačky na RJ11 a RJ45 a k tomu pár RJ11 a RJ45 konektorů. Kabel natáhneš tam, kde potřebuješ router a stávající router tam přesuneš. Problem solved.

Pokud potřebuješ opravdu ROZŠÍŘIT pokrytí, volil bych ethernet kabel a k tomu https://www.i4wifi.cz/MikroTik-RouterBoardy/cAP-2n -AP-Hotspot-2-4-GHz-802-11n-MIMO-vnitrni.html s PoE injektorem (https://www.i4wifi.cz/PoE/Pasivni/Pasivni-POE-s-LE D-diodou-a-ochranou-bile.html). Dají se koupit i různé tplinky s podporou PoE, ale s tím jsem řešil jen problémy.

Ano opravdu potřebuju rozšířit. Krimpovačky už jsou objednaný na cestě, takže potom ještě koupím kabel a dám to dohromady. Spíš mi jde o to, co koupit.
Doteď jsem všude viděl jenom TYHLE drahý POE adaptery, to jsi mě osvětil, jestli ten za 26Kč bude fungovat. Akorát bych potřeboval něco o dost levnějšího, představoval jsem si něco tak do 400, nic extra. Mirotik mám doma a po zkušenostech tam chci nasadit něco jednoduchého.

jenže ono nic jednoduššího než MKT neexistuje. ;-) Když pořídíš nějakou prasokrabičku a-la tplink, musíš si ji násilně předělat do podoby AP, nadto ne každá (prakticky jen některá AP) podporuje PoE.

Mně přijde MKT řešení jako nejjednodušší - AP režim umí by default, PoE-IN umí kromě těch nejlevnějších RB941 snad všechny modely a pasivní PoE injektor je docela levný.

shitovou alzu mám v hosts, nevidím co je to zač.

External Power Supply 9VDC / 0.85A

to by snad šlo.
podle jejich typického číslování by to mělo být dražší o funkci client, kterou nepotřebuješ.
lowendem od tplinku je wr841n:

External Power Supply 9VDC / 0.6A

možný menší odběr by znamenal menší úbytek na vedení a kontaktech.

tobě se líbí integrované poe v routeru, ale stejně ho potřebuješ na začátku kabelu, takže musíš aspoň 1 objednat.
https://www.tsbohemia.cz/poe-pasivni-poe-sada-kabe lu-injector-a-splitter-_d69944.html

a když jsme od toho druhého routeru, potřebuješ z něj jen "wifi-switch":
- posunout jeho lan adresu do rozsahu 1.adsl routeru, mimo rozsah 1.dhcp
- zakázat druhému tplinku dhcp
- propojit routery z lan prvního do lan tplinku, síť řídí ten 1.adsl