Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Základní deska MSI B250 PC MATE, LAN port

Dobrý den,

koupil jsem desku MSI B250 PC MATE.
Po zapojení a nainstalování windows 64bit, jsem instaloval ovladače. Nainstalovaly se všechny až na Intel Network Driver.
Zkoušel jsem instalovat z přibaleného CD i stáhnout nejnovější driver ze stránek MSI.

Všechno končí hláškou "Cannot install drivers. No Intel(R) Adapters are present in this computer".
Aktuální ovladač jsem stahoval tady: https://www.msi.com/Motherboard/support/B250-PC-MA TE.html#down-driver
V síťových připojení není nic (prázdná složka).

Ve správci zařízení je vedeno jako neznámé zařízení, ale všiml jsem si, že během průběhu pokusu o instalaci ovladače, se ve správci zařízení změní z neznámého zařízení na sítový adaptér. Instalace však dopadne chybovou hláškou, uvedenou výše, a ve správci zařízení je opět neznámé zařízení.

Když do LAN portu zapojím kabel, tak svítí-bliká.

Děkuji, za každou radu.

Pro zajimavost by se dalo zkusit live CD Ubuntu, jestli to pujde rozchodit tam.

Akorat teda by to chtelo jit na nejake linuxove forum, jestli uz ma B250 (Kaby Lake) podporu v linuxu, protoze tim si nejsem jistej, je to dost novy. Kdyby to podporovany bylo, tak by byla situace jednoducha, rozchodilo by se to, tak bud problem driveru nebo Windows 10, pokud by to nefungovalo ani pod linuxem, tak hardwarova zavada a reklamace desky.

- Maš povolené AUTO update HW ? (Windows Update)
(na té samé desce jsem predevčírem jednu sestavu skládal, také mi to udělalo, ale zmizelo to s povolením Upate a klasickou instalací ovladačů)

- Jestli je to povolené, stačí jen kliknout dole v pravo na ikonka sítě pravym tlačítkem myši a zadat "opravit".
- Ovladač jsem použil : http://download.msi.com/dvr_exe/Intel_Network_skl. zip .. 'spustit jako správce'
(samotnou instalaci jsem provedl pomoci sitového připojení přes Wifi -USB)

- Jestli nepomůže, tak ho nejdříve pres 'spravce zařízení' odinstaluj a až pak proved instalaci znovu po restartovaní PC.
(Také bych se podival na verzi BIOSu a popripade UPdatoval jeho micro code)

Bios jsem aktualizoval na poslední verzi, která byla dostupná na stránkách MSI.

Můžeš mi, prosím, trochu rozvést tvůj postup instalace ovladače, který popisuješ?
Počítač není vůbec připojený k internetu.

Zapnout AUTO update HW - start -> nastaveni -> aktualizace a zabezpečení -> windows Update -> kam dál?

Použil si ovladač z uvedeného odkazu (používám ten stejný) nebo nainstaloval pomocí wifi- USB a auto update HW?

Začínám být zoufalý :D

Díky moc.

Mám tu samou desku taky jsem se s tím tentoval.Měl jsem i Mortar a to samý nenaistalujete žádný drivery Z MSI z INTELU ani S CD. Pomůže jen dát pravým na ikonu lan a vyřešit problémy a jede to.Chce to LANKU ale a NET. Jinak se to nedá naistalovat. MSI......