Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC nenabíhá, vše se točí, nepípne

Ahoj,

chtěl bych vás poprosit o pomoc při řešení problému a sice:

Nenabíhá počítač - všechno se točí, reproduktor v case nepípne, disk nebliká, monitor zůstává vypnutý (žádný error na displeji, nic takového.

Mám základní desku GA-Z77X-UD5H, která má na sobě takový malý displej, na kterém se při zapnutí zobrazí ,,db", jestli ty znaky chápu správně jako ,,DB", tak dle manuálu: http://download.gigabyte.ru/manual/mb_manual_ga-z7 7x-ud5h_e.pdf by se mělo jednat o error kód: Flash update is failed.

Rovnou říkám, že jsem co se týče počítačové techniky ,,nepolíbený", nevím tedy moc dobře, co si pod uvedenou hláškou mám představit. Strejda google mi také moc neporadil - fakt jsem to zkoušel.

Počítač včera normálně používala manželka, nic tam neinstalovala, když počítač vypínala, počítač se normálně vypnul, bez jakéhokoliv windows upadate atp.

Jako úplný amatér jsem zkoušel počítač na více než půlhodinu odpojit od zdroje (aby se úplně vybila deska?), zkoušel jsem vyndat všechny RAMky a dát tam jednu (3 různé, abych eliminoval ,že tam zůstala třeba jen ta špatná).

Mohl by se mě někdo zdatnější ujmout a pokusit se mi pomoci závadu odstranit, nebo tak podobně?

tak nějak nejsem bohužel o moc chytřejší :(

vidím, že jeden to rozchodil pomocí:

,,Found solution. It was corrupted BIOS. So I tried force bios recover - disable PSU power, hold front power button, enable PSU, when fan starts, disable PSU, repeat 3 times (without releasing front power button) and it will go to recovery screen and it will flash bios"

ale tak nějak nevím, co je PSU, jak se to zapíná, vypíná, jestli si to vlastně překládám správně....

Niekto ho asi logicky upgradoval vcera. Nieco asi vyskocilo a nieco tam niekto klikol na nieco co necital lebo na obrazovke vyskakuju zahadne texty ktore sa necitaju a klika sa po tom aby to zmizlo. Ale tie indocinske polepence sa vedia aj sami znefunkcnit.
Ako prve odpoj grafiku a monitor strc do integrovanej, a tam pozeraj ci nieco vidis. Alebo ked zapinas a vypinas tak sleduj ci to vzdy nabehne do stejneho postcodu DB, a nie niekam inam - vtedy treba spozorniet a nechat to 5minut ptz mozno sa to flashuje. Ja som raz dualbios vynucoval kratkym skratom 2 spravnych pinov spravneho flash chipu na doske. Nemusi to ist vobec, da sa to preflashovat aj ext.programatorom. Do gigabytu posli pozdrav ze druhy bios ktory sa neda vynutit tlacitkom je cloveku platnu jak mrtvemu zimnik, ked to pri ich cinskom IQ minus 10 nepochopili.

Vseobecne ale moze tam byt vadne cokolvek, postcody su skor pomocka pre vyvojara, koncovemu zakaznikovi su naprd. Este skus preistotu vybrat knoflikbaterku na par minut, a vypnute z 230V samozrejme.

A nechaj to na tom postcode DB stat aj 5minut, ci sa to neflashuje a potom nerestartne funkcne.