Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows Update - Nekonečné hledání (nefunguje návod)

Ahoj, chtěl jsem si nainstalovat aktualizace na noťas pomocí Windows Update, ale po zapnutí, mi noťas hledal několik hodin a stále nic nenašel...Hledal jsem na internetu různé návody a našel jsem, že je potřeba nainstalovat nějaké aktualizace KB***********, které by měly problém vyřešit. Našel jsem zde na fóru tento návod, podle kterého jsem začal postupovat. První aktualizace číslo KB3102810 se nainstalovala v pořádku, ale poté, co jsem chtěl instalovat aktualizaci číslo KB3145739, tak mi vyběhla hláška, že aktualizace není použitelná pro můj počítač. Poradili byste mi, co s tím?

Mám Windows 7, Servis Pack 1, 64 bitový systém.

Lukas1982: "Program Ochrana prostředků systému Win nenašel žádné narušení integrity.

MM..: super, díky...Ten první jsem tedy nainstaloval KB3102810 - ten nechám být a teď ještě doinstaluji KB3145739 a KB3135445 pro Win 7, 64bit? Po každé vyrestartovat a mělo by to šlapat?

Windows XP is technically Windows 5.0, Vista is 6.0, and 7 is 6.1

Já bych se tím ale moc netrápil a nechal ten notes zapnutý klidně dva dny. Ono si to časem vyhledá a šel bych raději někam k vodě :-) Ale jak radil MM, mrkni pro jistotu jestli máš opravdu 64 bitové WIN, protože je to divné.

Edit:Máš nainstalované správné a všechny ovladače ze stránek výrobce toho notebooku?

Žáden "návod" na vyřešení nefunkčních aktualizací neexistuje. To naši rádcové myslí vážně, nechat počítač zapnutý několik dnů s tím, že snad něco najde? To je 21 století, nebo se mi to zdá...
Mě na 32 bitovém systému aktualizace jakž takž jdou, ale když si Microsoft dupl nohou, tak byla doba, kdy nešly.
Na 64 bitovém systému od podzimu nejdou a nejdou ani instalovat offline po stažení z katalogu (ty bezpečnostní). Přitom doporučené instalovat jdou, včetně aktualizace Defenderu.

K čemu ten cirkus vlastně je?

Píšeš nezmysli aktualizácie v pohode bežia aj tie bezpečnostné problém máš zrejme asi ,len ty.Mal som ten istý problém ,len to hľadalo a nič nenašlo.Pristupoval som k rôznym manuálnym sťahovaním a rôznym návodom a pomohlo to vyššie mnou zmienené.

Andreass - zklidni hormony.
citát: Píšeš nezmysli aktualizácie v pohode bežia...
Ano běží, dokonce i mě to funguje. Ale je spousta uživatelů, kterým "neběží". A jedna rada, která platí dnes, už neplatí zítra. Tak si vyber.
Také jsem byl nucen postupovat podle moudrých rad na webu Microsoftu - bez výsledku. A najednou z ničeho nic, aktualizace se po nějaké době zas rozběhly.

Si v poriadku?
citát:Žáden "návod" na vyřešení nefunkčních aktualizací neexistuje.
Z ničoho nič ti aktualizácie fungovať nebudú ,keď je chyba v OS.Ja som to vyriešil už spomínaním návodom a od vtedy to šlape ,bez problémov.Tak zklidni hormóny ty.

To chod kricat do microsoft a ne tu, ja tu uz 20rokov pisem ze MS robi same sracky, len furt tu dakto potom pise ze ten najnovsi vygrc je zrazu super. Instalaciou partickych KB to zas nabehne tak ze to ide rychlo. Ale aj nechat to zapnute 2dni je jedno mozne riesenie, niekomu to vyhovuje viac, ak nema cas sa s tym srat.

V prvni rade si ujasni, sou ty aktualizace vubec potreba?

Ono ne vzdy si jima pomuzes. Jeden cas sem dokonce dlouho resil problem kterej zpusoboval samotnej win. update (kterej dokola vyhledaval novy aktualizace a neumerne zatezoval procesor)... pak sem se nasral, odinstaloval posledni aktualizace, vypbul atomaticky a od ty doby no-problemo... windows neprudi a kdyz se clovek chova "rozumne" ani bezpecnosti se nemusi tolik bat.

Jen bych hledal "hotfix" opravy nejzasadnejsich chyb na webu ms, ale nejakej win. update na to sem zapomel uz davno.

1. odinstaluj posledni aktualizace

2. stahni procces explorer a zjisti v jakym procesu maka win. update... killni

3 Vypni atomaticky aktualizace

4. vycisti system a registry (ccleaner napr. u registru udelej zalohu pro jistotu, ccleaner se na to vzdy zepta)

5. Rucne najit a nainstalovat ty potrebny. Jak v tom udela win. update bordel tak sou problemy i s rucni instalaci... proto ho vypnout a predtim odinstalovat ty posledni.

takový miluju, důvod?

já jel 11 let s jednou instalací W. vista a pohoda, občas jen pročistil... když víš co si dovolit, neni třeba co dva roky čistá instalace a pořád jede jak hodinky.

Teď už pár dní novej ryzen s w10...

jo to sem mozna mohl zduraznit.

mozností ma dost, da se nastavit skoro vse, vcetne slozek co chces vynechat napr. u registru taky muzes opravit jen jednotlivy zaznamy vcetne toho ze umi udelat zalohu predem. Ja s nim problem nemel nikdy.

Tak trochu predpokladam ze u takovyho programu budou lidi premejslet misto toho aby tam bezhlave naklikaly vsechno.

kdyz odinstaluju par poslednich updatu, (podle postupu co sem psal niz) chces mi ric ze v registrech po nich zapisy nezustanou? Zustanou, treba vadit nicemu nebudou... ale proc zasirat registry "prazdnejma" zapisama

jinak ho opravdu nepotrebuju abych pc procitstil, ale je to komfortnejsi s jeho pomoci ;)

Nezustane po nich nic, a ked nieco zustabne tak nicomu nevadi, neni to nic prazdne, su to konkretne veci. Nikto nemoze vediet ci su este potrebne. To neni ziadne zasirani, cely disk su len nejake zaznamy o niecom. Vadi ti 10bajtovy zaznam v registri, a nevadi ti 1000000000bajtov roznych .log a databaz a winsxs historie dll a podobne? Takze 1000000000000bajtov nechame to je ok ale budeme pucovat 3hodiny nejakych 10bajtov v registri lebo to je hnusny bordel lebo nejaky dementny SW to tak povedal. Uz ostava len ze kedy povie Fico ze to treba cistit a potom bude cela republika kazdy vecer pucovat.

a na to ste přišli jak?

Jako žádnej profík nejsem, ale zrovna ccleaner je pro mě slušnej pomocník. Ať už s čištěnim dočasnej souborů atp. (ano zvlád bych to i tak, jenom ne na dvě kliknutí) tak věř nebo ne, i s registrama a dalšim bordelem spojenym s jedenáctiletym provozem vist.

a když ne ccleaner, je tu spousta jinejch utilitek na opravy chyb v registrech

to mě zaujalo - 1) jaké ty máš chyby v registrech? kudy se ti tam dostávají a kdo ti je tam dělá?
2) co konkrétně jsi tam vyčistil a k čemu ti to bylo?

už začínáš chápat lamovitost svého přesvědčení, že ty máš chyby v registrech a ty je musíš čistit?
nečekám, že do konce prázdnin dostaneš rozum. ale nemusíš být vždycky to největší tele.

ale původní téma bylo o aktualizacích:
to co prase mrchosoft předvádí se systémy, které chce zaříznout, to bych jim přál zažít na vlastní kůži v obchodě, v servisu nebo u doktora, aby ta firma vychcípala.
čili z toho je zjevné, že já automatické aktualizace nepoužívám, k ničemu je nepotřebuju a mám normální život.
ve win7 používám update na "sp2" a dále instalaci security balíků.

tak jasně že ty chyby sem nadělal sám... už jen běžnym užívánim. Např. třeba s každym odinstalovanym programem tam většinou zůstane nějakej zbytečnej zápis... co si tam píše ms update sám tuplem, zvlášť když jednou instaluje pomocí updatu, podruhý ručně....

že bylo původní téma o aktualizacích moc dobře vim. Taky sem mu poradil přesně postup jak sem vyřešil sám (řešil sem podobnej problém). Prázdniny už 10 let nemam. To jen vy mě tady málem "lynčujete" za ccleaner... co je proboha na něm tak špatnýho?

Ale ma, ms update kouka co si uz instaloval, podle toho hleda dalsi...

stahnout a nainstalovat jednotlivy zaplaty rucne... jak jinak

Problem vznikne ked si MS v databaze prida novy update win32 cohosi ci co, a potom to update trva.

nechapu co tim basnik chtel rict? 64 bitovej OS si jen tak sam da aktualizaci baliku na 32bit?? Nebo jak si to jako myslel... a co pak trva?

Kravina... mel sem stejnej problem. Win update nic nenasel... a hledal a hledal, ikdyz sem zavrel, porad hledal (na pozadi) cimz navic neumerne zatezoval procesor. To vse na 32bit... kde bys pak hledal problem?

Problem je v tom ze ked u MS pribudne update na NECO tak potom to trva, lebo asi to potom skusa vsetky mozne ja nemozne kombinacie tych vsetkych sys a aj celeho vesmiru. Riesenie je jednoduche nainstalut to jedno update toho kritickeho NECO rucne, potom to zas ide. Tie KB uvadzane v navodoch updatuju prave to jedno NECO. Tusim to bolo win32 sys, co je samozrejme aj v 64bit windows, ze tsa ti to zda divne je tvoj problem. Ale zhlavy neviem presne nechce sa mi to hladat.

https://community.norton.com/en/forums/possible-he lp-slow-windows-updates-win-7-and-vista

This workaround requires users to pre-install a Windows kernel-mode driver (Win32k.sys) update (e.g., KB3145739 in Apr 2016; KB3153199 in May 2016) each month from the Microsoft Download Center to "trick" Windows Update into running Patch Tuesday updates faster, but it's only a temporary workaround and the problem will likely return the following month and require a new Win32k.sys update.

Namiesto cudovania a neznalosti si rradsej nieco studuj. Ja tu nepisem nejake pocity ale fakty ktore som niekde videl.

a cetl si to cely nebo si jen vypich jeden odstavec??

32-bit Vista Home Premium SP2 * Intel Core2Duo T5550 @ 1.83 GHz * 3 GB RAM

jo, presne s timhle OS sem se paral zase ja :) jednoduse sem automaticky aktualizace zakazal... navic na vistach uz skoncila podpora uplne. Tam ten win. update bezet fakt nemusi, protoze ten uz nenajde nikdy nic...

Spatny je napr. to ze chudakov ludi klame ze je kdesi nejaka "chyba" ktora vobec neni ziadna chyba.
Nejaky zaznam v registry ktory si tam dal program nicomu nevadi, aj keby si ten program uz nemal.
Ked ti nejak pomohol tak ok ale moze kludne aj inych 150 veci pokazit.
Na update niekedy pomaha zmazat obsah zlozky Windows\SoftwareDistribution\Download\ tak mohlo ti trebars pomoct to. Ale predtym vypnut update a potom restart a potom zapnut update. Normalne ale neni treba nikde cistit a zaseknute update je znamy problem a treba nainstalit proste tie KB. Cistenie zvycajne nepomoze.

Zbytocnych je pol windows, a nemazes to.
Nemozes vediet ci je zaznam zbytocny, ani nejaky tupy program to nevie. Je lepsie nic nemazat (a nemas problem) ako zbytocne riskovat ze sa zmaze nieco co je potrebne (potom mas problem).
Nedostavas cocku len ludia reaguju aby si dotazovatel zbytocne nerozdrbaval registry.

od toho sou tam zalohy, nebo muzes mazat jednotlivy zaznamy... moznosti je spousta.

Lepsi je nemazat a nemas problem... no ja ho nemel ani tak. Rozhodne s nim bezhlave nemazu vse. Ok... necht vynecha ccleaner, jinak stejnej postup

1. Odinstalovat posledni aktualizace
2. Zakazat automaticky
3. instalovat rucne a na win. update zapomenout

lepsi? :D

a jak se tam vir dostal?

Ono je to malinko i o tom co uzivatel se svym naradim dela :D kdyz je pak takovej komp v nejaky interni siti bez poradnyho zabezpeceni :D

Ja mam vypnuto a sem vklidu... tak jakypak ze byly lidi s vypnutym updatem v pr.

na to, že už prý máš 10 let ukončenou základní docházku, píšeš opravdu jak tele.
jediné aktualizace, které má smysl instalovat, jsou totiž z kategorie "remote code execution".
je zbytečné se tě ptát zda tušíš, že tvá windows mají spuštěné služby (services), z nichž některé mají za úkol reagovat na dotazy (či podvržené pakety) ze sítě.
spi sladce dál, pucuj si windows svými cleanery a poučuj bfu sobě rovné.

Fajn bezpecnost neni moje silna stranka, tam sem zaspal naposled u mail cervu. Omluva

Jinak mozna tomu nerozumim tak skvele jak vy, ale tenhle problem sem vyresil za 15 minut, tak sem mu podle svyho nejlepsiho svedomi poradil... pro vas hnidopichy, vypustte bod s ccleanerem ;) hotovo, vyreseno... jen si ty novy zaplaty bude muset instalovat sam.

A az na tebe nakonec nikdo lip neporadil, jen ste na me spustili lavinu hejtu kvuli ccleaneru.

Ja nerikam ze je to blbost aktualizovat... jen si myslim ze kdyz jednou mesicne mrkne na novy, tak muze bejt relativne v klidu.

Treba vim ze se ted hodne resily titulky k multimedialnim prehravacum jako ne dira, ale primo krater... a win. samotny s tim nesvedou nic. Bylo/je treba opravit samotny prehravace ktery tam ty vratka otevreli a opravdu to nebylo hned. Takze aktualni win. sam o sobe nic nezachrani... ikdyz riziko je samozrejme mensi o tom zadna.

dva a pul roku a mas stejne konec... oficialne podpora uz skoncila 2015... 2020 prestanou vydavat i zaplaty a vsadim botu ze to do ty doby jeste pekne nejakym updatem dojebou aby spousta naivku bezela pro novy windows ikdyz by treba nemusely...

Chybová hláška mi při tom nevyskakuje...

Teď hledám aktualizaci už asi 6 hodin a fůrt nic...Počítač chladí jak divej, když na něm pracuju a současně hledám a nic najít nemůže...Je jistota, že ty aktualizace najde? Abych ho nenechával puštěnej i přes noc a tak a nebylo to zbytečný...

Istota neni, to sa neda dopredu odhadovat.

Toto tu postoval pred 3 tyzdnami, tak by to malo byt aktualne, mas tie vsetky?

First KB3020369 is a prerequisite to install the roll up package
second (KB3125574) is a roll up package to reduce the total umber of updated needed at the end
Third (KB3102810) will help with the high CPU usage during updates
Fourth (KB3112343) is the update client first release
Fifth (KB3172605) is the next release
Sixth (KB3161664) is the September 2016 update client release

https://www.sevenforums.com/windows-updates-activa tion/347490-windows-7-update-stuck-checking-update s-16.html?s=bcf0bb7b7d707c6cd98c49df9b2f8747

P.S. asi by som to instaloval vzostupne podla cisel, a ne tak rozhadzane jak to tam pisal on.

Ci mas nainstalene nejake konkretne KBcislo update sa da pozriet vo windowsupdate je historia updatov a tam sa da niekde kliknut na zobrazit nainstalovane updaty, a tam je potom hore okienku na vyhladavanie, a tam si das KBcislo a vidis ci nasiel (mas ju nainstalenu) alebo nemas.

Vyskúšaj ten video návod aj napriek tomu nič tým nepokazíš.Čakať do nekonečna ,že sa niečo udeje je blbosť.Skúsil si to vôbec???Keď je problém v tom tak za pár sekúnd si to mohol mať vyriešené a nie čakať hodiny.V prvom rade skúšaj alternatívy ,ktorými nič nepokazíš a môžeš ,len získať a to v priebehu pár sekúnd.Potom sa vrhni na zložitejšie záležitosti,ktoré zaberajú viac času.

citát: Měl jsem stejný problém a pomohl zde uvedený postup č.2

Ano, je to jeden z mnoha pokusů oživit update na sedmičkách. Je to "opsáno" z webu Microsoftu (až na to mazání složky SoftwareDistribution). Ale prosím, přečtěte si i diskuzi pod článkem.

Tam je důkaz, že co jednomu pomůže, druhý ostrouhá. Proto si stojím za tvrzením, že nexistuje univerzální a stále platná "rada", jak na nefunkční aktualizace. Ať si každý říká co chce...

Popis nefunkčních aktualizací Windows 7 by vydal na román, něco jako Vojna a mír. Pikantní na tom je, že vše začalo s vydáním Windows 10.

Přidám jen své zkušenosti s MS update:

1. u W7 se mi osvědčilo čas od času (či pří problémech se stahováním nebo rychlostí) použít systémovou utilitu "Vyčištění systému" a v ní vyházet staré updaty a service packy. Zredukuje se tím EDB databáze Windows update a rychlost WUpdate, jakož i startu systému vzroste, uvolní se i docela velké místo na HDD.

2. pokud bod č.1 systém nezprovozní, doporučuju zásah a smazání souborů a databáze Windows update (viz MM..), upozorňuji ale, že nové vytvoření EDB a proskenování stávajících updatů docela trvá.