Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno problém se spuštěním některých programů

Když už jsem sem zavítel, tak se zeptám ještě na něco. Už mi to v hlavě leží delší dobu.

Screeny mých ikonek v tray liště.

my.php
Tady to je po spuštění počítače (Správce pc). Nenaběhne SS&D, ikonka internetu (modem se tváří, že signál má), openoffice.

Pak jsem se odhlásil a přihlásil k druhému účtu, kde bylo vše dobrý a pak se znova odhlásil a přihlásil k účtu, kde byly po spuštění pc problémy (Správce). A tady vidíte, že už všechno běží jak má.
http://img64.imageshack.us/my.php?image=ikonkyex8.p ng

Proč to teda hned po spuštění nehde a pak je všechno v pořádku? Co s tím?

Ještě jsem trochu hledal a myslím, že bych mohl zkusit tohle.

Pokud Windows spouští při svém startu kromě služeb i větší množství programů, nezobrazují se ikony v tray správně. Měl jsem také tento problém a vyřešil jsem ho instalací free programu Startup Delayer. Spouštění programů jsem tak rozdělil: důležitější zůstaly na krku systému (antiwir, antispyware, firewall, Skype a další) a ty méně důležité spouští se zpožděním výše zmíněný program. Od té doby NO problem.

Určutě ne. Já ten program ještě nemam. Tohle jsem našel, když jsem hledal tady v poradně. Jde o ten program a o to určit, který programy se budou spouštět při startu Windows, takže samozřejmě nechám jen firewall, antivir, antispyware a možná ještě něco, ale aby to bylo co nejmíň programů. Ještě dotaz. Když se mi teda nezobrazovaly, tak to znamená, že vůbec neběžely? Podle mě běžely, protože třeba TeaTimer.exe byl ve správci úloh.

Jo ten Delayer by to mohl vyřešit. A skutečně nejsou spůštěné? Nejsou pouze schované za tou šipičkou u hodin? Někdy také, když se toho spouští hodně najednou, dost dlouho to trvá a člověk by si mohl myslet, že se to nespustilo, přitom se to "ještě" nespustilo.

edit://než to tu člověk sesmolí, je to vyřešené :-)

Spuštěné asi byly (byly ve správci úloh), ale tohle mě opravdu "vyděsilo", tak jsem začal řešit i ty ikonky v tray. Čekal jsem asi 5 minut a nic. Za tou špičkou nejsou, protože na těch obrázcích je ta šipka směrem doprava, takže už dál nejde rozkliknout.

A do toho prvního účtu se to přihlašuje automaticky, nebo ručně? Vypozoroval jsem, že pomáhá posečkat chvilku v přihlašovacím dialogu, případně za pomoci softwaru (Kana StartDelay apod.) spouštět nekritické aplikace postupně s časovou prodlevou. To je metoda zaručená. Příčinu tohoto chování neznám, ale sem tam se to někomu děje.

edit: Koukám, že jsem přišel tak trochu s křížkem po funuse, že jste na to kápnul nakonec sám.

pozn. Posečkání v přihlašovaím dialogu hřeší na to, že dáte službám více prostoru, aby stihly nastartovat před přihlášením. Pak je méně pravděpodobné, že při samotném přihlašování dojde ke zmíněnému problému. Ostatně lze to vypozorovat i z vámi zmíněného přehlašování, kdy už se to nestává.

Ještě kdybych přecjenom někdy chtěl nějaký ten program na nastavení, co má a co se nemá spouštět při startu Windows, tak jaký by jste mi doporučili? Našel jsem tyhle dva:

Kana StartDelay
Startup Delayer

Jakému by jste dali přednost vy?

Já používám Kana StartDelay, ale myslím, že se Startup Delayer je uživatelsky příjemnější práce. Oba ve výsledku splní to, co mají. Jinak co se spouštět má a nemá můžete nastavit přes "msconfig" na poslední záložce. Ostatně pokud něco chcete spouštět se zpožděním, musíte to nejprve odstavit tam. Jinak se to spustí zase hned a navíc se to pak pokusí spustit znovu.

Edit: poslední věta platí jen pro Kana, ve StartUp Delayer se vybírá podle všeho přímo ze seznamu spouštěných aplikací a on se o vše postará. Použijte tedy ten!