Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem poraďte prosím externí nabíječku na 3 různé mobily

Ahoj, chtěl bych rodině koupit externí nabíječky. Problém je, že má každý jiný mobil. Jedná se o samsung galaxy S4, apple 5, a apple 6. Chtěl bych koupit 3. Našel jsem tohle: https://www.czc.cz/samsung-powerbank-10200-mah-fas t-charge-usb-type-c-ruzovo-zlata/196805/produkt?gc lid=EAIaIQobChMI8cj7y7m61QIVT7XtCh2HpASvEAQYAiABEg Ij5_D_BwE&dclid=CJacrM65utUCFYeiUQodzxIC4w , https://www.czc.cz/xiaomi-power-bank-10000-mah-cer vena/183596/produkt , ale vůbec nevím jestli je to dostačující a kvalitní. Nevím ani velikost baterií v těch mobilech. To není problém zjistit, ale i když to zjistím, tak já jako úplný laik nedokážu určit jestli tyhle nabíječky budou vhodné, nebo dostačující. Jde nám o to, aby se mobil z téhle nabíječky nabil alespoň jednou. Prosím koukněte na tyhle co jsem našel a napište mi jestli ano nebo ne a proč. POpřípadě mi poraďte některou jinou z vaší zkušenosti. Ale chtěl bych je koupit tady u nás na internetu, ne na čínském. Děkuji J

Tak zaprvé nejde o nabíječky, ale o powerbanky. Takže je potřeba počítat s tím, že i ty "nabíječky" bude potřeba nabíjet. Kapacitou budou stačit taktak na jedno dobití těch tří mobilů, ovšem nabíjet bude možno jen postupně. Takže vznikne-li protřeba nabít zároveň víc než jeden mobil bude muste druhý a případně další čekat. Powerbanky mají totiž pouze jeiný konektor pro připojení nabíjeného zařízení. O něco lépe by na tom bypa např. tato powerbanka: https://www.czc.cz/xiaomi-power-bank-16000-mah-str ibrna/166125/produkt a to ať už kapacitou tal alespoň dvěma přípojnými místy pro nabíjení. Nevýhodou ovšem zůstane ona potřeba i tu powerbanku (díky velké kapacitě) zdlouhavě nabíjet. Má-li ovšem sloužit jako náhradní nabíječka pro případ nedostupnosti elektrické sítě, pak ano s tím, že ty tři mobily dokáže nabít jen jednou.

Mezi těmi dvěma je (krom ceny) snad jen jeden rozdíl - Samsung nabízí krom 5 i 12V i když mi to přijde trochu divné a na webu Samsungu jsem nic takového nenašel. Jestli jsou v jedné nebo druhé kvalitnější baterie se zjistit nedá, takže pokud mi něco neuniklo asi rozhodující bude cena.

Tak já jsem na tom "hůře", mobilní telefén mám především na telefénování a SMS, takže vydrží ještě se starým akumulátorem více než týden.
Li-cokoliv má omezenou životnost a jaksi mi uchází ta úvaha nabíjet pidiakumulátorem jiný pidiakumulátor. To už je lepší DC/DC měnič + VRLA akumulátor.

Powerbanky zavedených výrobců jsou dnes plus minus stejné kvality. Kdybych měl tedy nějakou uvést, tak Xiaomi 15000mAh. Ne proto, že bych ji považoval za nejlepší, ale mám s ní zkušenosti. Na jedno nabití powerbanky mi nabije 3x z nějakých řekněme 20% (jak kdy) až na 100% Vodafone Smart Ultra 6 s kapacitou baterie 3000mAh. K tomu dobíjení "chytrých" hodinek, ale to je proti mobilu nulanula nic. Něco energie ještě vní potom ještě zůstane, ale už nabíjí znatelně pomaleji, ne 2A, ale nabíjecí proud klesne zhruba na 1A a dál pomalu klesá. Ale dobít telefo by ještě dokázala odhadem tak na 40 - 50%, ale je to jen odhad, nic exaktně změřeného. Nevýhodou powerbank s tak velkou kapacitou je dlouhá doba jejich dobíjení. Málokterá nabíječka (a z tě dodaných s powerbankou asi žádná) neposkytne větší proud než 2A. To může znamenat dobu nabíjení 7h i více.