Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem poraďte prosím externí nabíječku na 3 různé mobily

Ahoj, chtěl bych rodině koupit externí nabíječky. Problém je, že má každý jiný mobil. Jedná se o samsung galaxy S4, apple 5, a apple 6. Chtěl bych koupit 3. Našel jsem tohle: https://www.czc.cz/samsung-powerbank-10200-mah-fas t-charge-usb-type-c-ruzovo-zlata/196805/produkt?gc lid=EAIaIQobChMI8cj7y7m61QIVT7XtCh2HpASvEAQYAiABEg Ij5_D_BwE&dclid=CJacrM65utUCFYeiUQodzxIC4w , https://www.czc.cz/xiaomi-power-bank-10000-mah-cer vena/183596/produkt , ale vůbec nevím jestli je to dostačující a kvalitní. Nevím ani velikost baterií v těch mobilech. To není problém zjistit, ale i když to zjistím, tak já jako úplný laik nedokážu určit jestli tyhle nabíječky budou vhodné, nebo dostačující. Jde nám o to, aby se mobil z téhle nabíječky nabil alespoň jednou. Prosím koukněte na tyhle co jsem našel a napište mi jestli ano nebo ne a proč. POpřípadě mi poraďte některou jinou z vaší zkušenosti. Ale chtěl bych je koupit tady u nás na internetu, ne na čínském. Děkuji J

Tak zaprvé nejde o nabíječky, ale o powerbanky. Takže je potřeba počítat s tím, že i ty "nabíječky" bude potřeba nabíjet. Kapacitou budou stačit taktak na jedno dobití těch tří mobilů, ovšem nabíjet bude možno jen postupně. Takže vznikne-li protřeba nabít zároveň víc než jeden mobil bude muste druhý a případně další čekat. Powerbanky mají totiž pouze jeiný konektor pro připojení nabíjeného zařízení. O něco lépe by na tom bypa např. tato powerbanka: https://www.czc.cz/xiaomi-power-bank-16000-mah-str ibrna/166125/produkt a to ať už kapacitou tal alespoň dvěma přípojnými místy pro nabíjení. Nevýhodou ovšem zůstane ona potřeba i tu powerbanku (díky velké kapacitě) zdlouhavě nabíjet. Má-li ovšem sloužit jako náhradní nabíječka pro případ nedostupnosti elektrické sítě, pak ano s tím, že ty tři mobily dokáže nabít jen jednou.

Mezi těmi dvěma je (krom ceny) snad jen jeden rozdíl - Samsung nabízí krom 5 i 12V i když mi to přijde trochu divné a na webu Samsungu jsem nic takového nenašel. Jestli jsou v jedné nebo druhé kvalitnější baterie se zjistit nedá, takže pokud mi něco neuniklo asi rozhodující bude cena.