Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Antivirus zadarmo, prosim o pomoc

Pekny vecer vsetkym prajem.

Chcem sa spytat, ci neviete o nejakom dobrom free antiviruse dozivotne? Vyskusala som Avast, ale potom neviem co sa stalo, zrazu mi zacalo hlasit, ze je vypnuty, pritom asi 3 mesiace fungoval v poriadku.

Dakujem velmi pekne.

Máš na výběr. Skutečný virus nikdo neviděl už několik let... Takže ty tzv. "antivirové" programy, jsou vlastně na h... Jenže - aby antivirové firmy nepřišly o zisky, tak do antiviráků (které jsou vlastně k ničemu) přifařily nějaké pochybné funkce odhalovačů malware (s pochybnou účinností) a dalšími závadovými vlastnostmi, jako je blokování připojení, zakazování pošty, nezobrazování některých stránek a podobné úchylárny.

Pokud budeš na netu fungovat "normálně" (nepolezeš na závadové stránky a nebudeš stahovat cracklý software), stačí ti free verze MBAM (verze Personal) - občas ním zkontrolovat PC + AdwCleaner (je free a neinstaluje se), ten použít v případě podezření na nějakou škodnou - většinou adware (reklama).

Pokud nebudeš úplně chudá studentka a bucheš chtít ten MBAM s online hlídáním, můžeš si ho koupit (kolem necelých 1000,- Kč/rok).

sorry že to ještě resuscituju, ale na toto skutečnost je třeba poukazovat:

tak ho jakýkoliv i free antivir vždy upozorní,nebo dokonce přístup na stránku zablokuje. Tohle je nepopíratelné.

hm, takže ty tisíce zaspywarovaných a zaadwarovaných uživatelů, co mají problémy se svými krámy, to jejich ubohé placebo před něčím dokázalo varovat?
moment, kouknu do křišťálové koule a úplně živě to vidím - ono je dnes cool a in, chodit na fóra plakat jen tak z legrace, spustit si office dokumentem ransomware je přece tak vzrušující, stačí jen ignorovat spolehlivé varování svého oblíbeného antiviru.

že já to dřív neviděl, díky za prohlédnutí. si to znamenám, kdybych někdy propadal trudomyslnosti.