Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Antivirus zadarmo, prosim o pomoc

Pekny vecer vsetkym prajem.

Chcem sa spytat, ci neviete o nejakom dobrom free antiviruse dozivotne? Vyskusala som Avast, ale potom neviem co sa stalo, zrazu mi zacalo hlasit, ze je vypnuty, pritom asi 3 mesiace fungoval v poriadku.

Dakujem velmi pekne.

Prečo v svojej chudobe, biede, svrabe, "pred napadnutím moru a neštovíc" nečiahneš medzi geniálne vyprofiloľvný, známy sľovenský produkt zn. Eset či NOD32 pri ochrane dát pred zákernými imperialistami z radov vrahov z volstrídu?

Potom, ak vykvasíš v Sládovičove nejakého echt zmrda z radov VŠ ošperkovaného písmenkami erráta in objecto, či univerzitét v Plzni v ČR, daj vedieť, nech si spravím očko medzi boľševickou lúzou a ich roduvernými, miliconárskymi panghartmi.

Máš na výběr. Skutečný virus nikdo neviděl už několik let... Takže ty tzv. "antivirové" programy, jsou vlastně na h... Jenže - aby antivirové firmy nepřišly o zisky, tak do antiviráků (které jsou vlastně k ničemu) přifařily nějaké pochybné funkce odhalovačů malware (s pochybnou účinností) a dalšími závadovými vlastnostmi, jako je blokování připojení, zakazování pošty, nezobrazování některých stránek a podobné úchylárny.

Pokud budeš na netu fungovat "normálně" (nepolezeš na závadové stránky a nebudeš stahovat cracklý software), stačí ti free verze MBAM (verze Personal) - občas ním zkontrolovat PC + AdwCleaner (je free a neinstaluje se), ten použít v případě podezření na nějakou škodnou - většinou adware (reklama).

Pokud nebudeš úplně chudá studentka a bucheš chtít ten MBAM s online hlídáním, můžeš si ho koupit (kolem necelých 1000,- Kč/rok).

1) důvěřuj, ale prověřuj, milý felixi.
slepě se spoléhat na placebo vede k tomu, že lidi mají denně "neřešitelné" problémy s viry a spywarem. jejich jediná "obrana" je instalovat do pc jeden trial antiviru za druhým. ale kvůli tomu si ho přece nekupovali?

2) boď je to správce, nebo má omezený účet.

3) a jak fungují firemní pc a co si centrální it admini představují pod zabezpečením, to jsou tupé postupy z minulého století. (dělám v takovém korporátě)

sorry že to ještě resuscituju, ale na toto skutečnost je třeba poukazovat:

tak ho jakýkoliv i free antivir vždy upozorní,nebo dokonce přístup na stránku zablokuje. Tohle je nepopíratelné.

hm, takže ty tisíce zaspywarovaných a zaadwarovaných uživatelů, co mají problémy se svými krámy, to jejich ubohé placebo před něčím dokázalo varovat?
moment, kouknu do křišťálové koule a úplně živě to vidím - ono je dnes cool a in, chodit na fóra plakat jen tak z legrace, spustit si office dokumentem ransomware je přece tak vzrušující, stačí jen ignorovat spolehlivé varování svého oblíbeného antiviru.

že já to dřív neviděl, díky za prohlédnutí. si to znamenám, kdybych někdy propadal trudomyslnosti.

mala som predtým free avg, neviem či to bolo kvalitné, ale notebook sa mi nedal ani zapnúť časom, alebo ked sa zapol, po par minutach sa vypol. Opravár povedal, že tam bolo vyše 300 virusov, tak avg asi nič nepomohlo v tomto, viem len, ze mama pouzivala facebook a často klikala na rôzne veci, ja som ntb takmer nepoužívala, takže asi tu bol problem

V ntb mám Windows Defender, tým som teraz ntb skontrolovať. Myslíte, že mi Windows Defender stačí, alebo mám k nemu nainštalovať ešte Microsoft Secure Essentials? Neviem, ale či to pôjde, lebo mám Windows Vista.

Vzhledem k tomu, ze jsem byl zde na poradne dlouhodobym doporucovatelem a uzivatelem Comodo Antivirus, tak myslim, ze jsem dostatecne verohodny na to, abych te pred instalaci Comodo Antivirus durazne varoval.

Comodo letos prislo s novou verzi a od te doby neni Comodo lepsi nez Avast, je to stejne spatne, navic antivirus je natolik zazran do operacniho systemu, ze pokud se ho chces zbavit vyzaduje to pokrocile znalosti nebo reinstal Windows.

Plati ta mnohonasobna odpoved, ktera uz zde je: Na Windows Vista, kterym navic skoncila podpora a to vcetne vetsiny webovych prohlizecu, urcite nemas nejaky novy vykonny pocitac a proto instalovat jakykoli antivir v podstate znemozni praci v tech Windows. Antivir tak radeji vubec neinstaluj.

Ja sam mam Windows Vista na notebooku a zadny antivir tam nemam. Samozrejme pri praci na internetu to vyzaduje urcitou opatrnost, nespoustet podezrele weby a aplikace, pracovat pod omezenych uzivatelskym uctem a neodklikavat zbesile hlasky o pozadavku na administratorske opravneni.

Je to na tobe, bud se k bezpecnosti postavis zodpovedne sam nebo si porid novy pocitac s novym operacnim systemem a vyuzij toho, ze jiz je v nem antivir zabudovan.

Ja ntb v podstate vyuzivam len na skolske ucely, vacsinou len pracujem vo Worde, niekedy skontrolujem gmail a obcas si pustim hudbu na yt, niesom vyznavac ziadnej soc.siete a ani nehram hry a pod.,ale aj tak si budem davat pozor :)