Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Firmware - je možné do napalovačky DVD vratit späť pôvodnu verziu?

Je možné do napalovačky DVD vratit späť pôvodny firmware? Ak ano tak ako?
Pri kupe napal.tam bola verzia filmware 1.09.Stiahol som 1.15 a 1.21.Preskočil som 1.15 a dal som tam hned 1.21.Teraz mam problem pri vypalovani CD.DVD nie.Napalovačka Pioneer dvr-112D.Mam aj firmware 1.09.Ale naspäť už nejde dať lebo je tam najnovší.CD napaluje do 21% potom vyhodi chybu zapisu a ako dôvod "Chyba kalibracie výkonu alebo "Chyba kalibrácie napájania."CD je ale aj po tomto napalení podla "info" v Nerovi nepoužité a plnej kapacity.Preto tam chcem dať pôvodný firmware len neviem ako a či sa to vôbec da.Začalo to robiť pri verzii firmware 1.21.
V BIOSE zdetekovane všetko vporiadku.Tak isto aj v hardvéri v systeme.W-XP-prof.
napalovačka ma 2 týždne.

Změna předmětu, původně: Firmware (host)

Takže skusil som to preflashovať.Prebehlo to na 98% tak ukazalo okno priebehu flashovania.No nakoniec vypisalo "Failed to update normal part".Napadlo ma ,ako môžem prepáliť novy firmware so starším datumom.V Pspade som pozmenil o mesiac novší datum a spustil som to.Znovu tak isto prebehlo flashovanie ale zase na 98% a stou istou hláškou.Tak som to vzdal.Mal som stiahnuty aj firmware 1.09 ktorý som tam predtym nemohol dostať a neviem čo ma to napadlo mimovolne som naň klikol spustilo sa flashovanie,všetko prebehlo ako malo a napalovačka dostala firware 1.09.Ale prečo to teraz šlo to teda neviem.Dosť na tom už tie CD nešli aj tak.Takže napalovačka je reklamovaná aja všetkým ďakujem za pomoc zvlašť Karlovi a tebe MM.Trochu sme sa potrápili ale v takomto prípade to je vždy na niečo dobré! Ešte raz ďakujem!

Jak psal karel asi o 7-8 dredů výše: jakým přesně způsobem jsi upgradoval FW?
Postupoval jsi přesně podle návodu, tedy jak přesně jsi měl zapojenou vypalovačku?
Jestli ji máš zapojenou jinak, než podle návodu, tak se nemusíš úspěchu dočkat vůbec
a uděkovat se můžeš do úplného bezvědomí.

Tedy ve zkratce: odpoj všechny jiné CD/DVD ROM a Pioneer připoj na Secondary kabel
při naswitchování Pioneer jako Master. Osobně bych odpojil i všechny další HDD,
kromě bootovacího a pohlídal bych, aby byl na Primárním kabelu jako Master.
V BIOSu se ti musí zobrazit.

Pre :Fuente.
Neviem čo maš proti slušnému podakovaniu.Poradiť je jedna vec a podakovať vec iná.Robil som to podla návodu-presne.Ale aj potom podla toho ako mi radili na poradni.Ale aj tebe Ďakujem za radu.

Pre :Jarda1.
Ano viem o tom je možné že som sa unáhlil a preskočil som ver.1.15.Tiež dakujem.