Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdeleni externiho disku

Dobry den, koupil jsem si 3TB disk s tím ze ho rozdelim na dva oddily(moje tv vidi max 2TB a po rozdeleni disku vidi oba disky, takze napr 2TB a 1TB) akorat tento disk po rozdeleni nevidi, i kdyz mam ten samy disk uz rozdelen, akorat starsi, pak jsem zjistil, ze ten starsi disk je MBR a jde normalne rozdelit na 2TB a 1TB a ten novy je GPT a to tv nevidí. Prevedl jsem to tedy taky na MBR, ale to uz se mi to samo od sebe zkrouchne jen na 2 TB. Jak mam docilit toho, abych z nej jako z toho stareho udelal rozdeleny MBR disk o velikost 2TB a 1TB? Diky za odpoved

loading...

Normalne zober nejaky normalny partition tool napr. gparted v linuxe a urob si tam tie oddiely s MBR.
Alebo vo windows v diskpart. Najprv ho uplne vymazes (list disk, select disk cislo, clean) a potom si tam vytvor mbr oddiely v com chces, trebars aj v sprave diskov.

Kdyz to delam pres spravu disku ve win 7 a odstranim vsechny oddily z disku a prevedu to z GPT do MBR, tak se mi automaticky rozdely na 2Tb a zbytek co nejde pouzit. Je nejaky program pres ktery by to slo udelat? Abych vyuzil cely 3Tb rozdeleny na dva disky? Ale musi to byt prave v MBR

Nic sa nerobi automaticky, vsetko som uz napisal, aj priklady inych toolov.
(ked zmazes disk tym clean v diskpart, tak potom si rucne vytvro oddiel o nieco mensi jak 2TB a za nim dalsi oddiel. Ked to nejde v sprave diskov tak to vytvor v diskpart, alebo akymkolvek inym partition managerom)

"externí disk: windows neumí pracovat s více oddíly na usb disku."
ako vseobecne tvrdenie to neobstoji.

Neskusal som to na 3TB, neskusal som to na GPT, neskusal som to ani na USB Flash.
Ale 1TB externy HDD (USB) rozdeleny na dva primarne oddiely, funguje bez problemov.
(0,5TB/0,5TB, MBR, NTFS, Windows 7)